1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. İstanbul 700 Bekçi Alımı Başvuruları Başladı
İstanbul 700 Bekçi Alımı Başvuruları Başladı

İstanbul 700 Bekçi Alımı Başvuruları Başladı

İçişleri Bakanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımlanan ilan ile Emniyet Hizmetleri Sınıfında İstanbul İli mülki sınırlar içerisinde görevlendirilmek üzere belirtilen boş ilçe kadrolarına 700 bekçi alımı. Haber Detayda...

A+A-

İstanbul 700 Bekçi alımı için İçişleri Bakanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımlanan ilan ile Emniyet Hizmetleri Sınıfında İstanbul İli mülki sınırlar içerisinde görevlendirilmek üzere belirtilen boş ilçe kadrolarına 700 (Yedi yüz) Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacağı duyurulmuştu. İlana başvurular başladı.

Bekçi adayları istenilen evraklar ile birlikte başvuru esnasında temin edecekleri dilekçeleri imzalamak sureti ile İlçe Emniyet Müdürlüklerine şahsen yapacaktır. Dilekçeye bağlı belgelerin incelenmesinde, bekçiliğe giriş için gerekli nitelikleri taşımadığı anlaşılan istekliye Kaymakamlıklarca başvurunun kabul edilmediği gerekçeli bir yazı ile bildirilecektir. Dilekçe ekleri ile beraber istemi halinde sahibine geri verilecektir.

İstanbul 700 bekçi alım ilanına başvuracak adayların için şarlar: T.C. vatandaşı olmak, lise ve dengi okul mezunu olmak, en az 1 yıldır İstanbul'da ikamet ediyor olmak, askerliğini tamamlamış ve 30 yaşından büyük olmamak, görevini devamlı yapmasına engel sağlık durumu olmamak, kamu haklarından mahrum olmaması şartları aranmaktadır.

İstanbul Valiliği 700 bekçi alım ilanı başvuruları 16 Şubat başlamış olup 25 Şubat 2017 tarihinde sona erecektir. İstenilen evraklar ile birlikte dilekçeleri imzalamak sureti ile İlçe Emniyet Müdürlüklerine şahsen yapılacak.

Bekçiliğe girmeye mani bir hali bulunmadığı anlaşılan isteklilere fotoğraflı ve açık kimlikleri yazılı birer Sınava giriş belgesi müracaat ettikleri İlçe Emniyet Müdürlüklerince daha sonra duyurulacak tarihte verilecektir. Bu belgede sözlü sınavın yapılacağı yer, gün ve saati de belirtilecektir. Sözlü ve veya yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylar sınav giriş belgelerini sınava getirmek zorundalar.

Sözlü sınava girmeye hak kazananların, sınav yerleri mülki amirliklerce adaylara verilecek “Sınav Giriş Belgesinde” belirtilecek olup sözlü sınava “Sınav Giriş Belgesi” ile girilecektir. “Sınav Giriş Belgesi”ni göstermeyenler sınavlara
alınmayacaktır.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinin 24. Maddesi gereğince Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak atanacak kişilerde Polis Memurlarında aranan sağlık şartları aranılacaktır. Bekçi adaylarında en az 167 cm boyunda olmak ve beden kitle endeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak şartı aranmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum