İstanbul Belediyesi KPSS ile 38 Zabıta Memuru Alıyor

İstanbul Belediyesi KPSS ile 38 Zabıta Memuru Alıyor

İstanbul iş ilanları dahilinde yayımlanan belediye personel alımı ilan detaylarına göre 38 kişilik kontenjan ile Zabıta Memuru alımı yapılacağı açıklandı. KPSS ile yapılacak alımlara daire detaylar ilan edildi. İşte başvuru şartları…

Kamu personeli alımı, belediye personel alımı, memur alımı ve sürekli işçi alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Yerel Yönetimler platformu aracılığı ile yayımlanan istihdam ilanlarında yer alan bilgilere göre; İstanbul Belediyesi tarafından Zabıta Memuru alınacağı açıklandı.

Üsküdar Belediyesi Personel Alımı

İstanbul iş ilanları dahilinde ilçe belediyesi olarak kamu hizmeti vermeye devam eden Üsküdar Belediyesi tarafından kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. İşe alımlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi şekilde gerçekleştirilecek.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Üsküdar Belediyesi kamu personeli alımı dahilinde 38 kişilik kontenjan açıldı. Alımlar tek unvan üzerinden yapılacak olup; başvuru şartlarına göre talep edilen eğitim farklılıkları dahilinde farklı ilanlar şeklinde yayımlandı. 

Zabıta Memuru unvanı ile yayımlanacak olan personel alımı için 8 farklı ilan yayımlanmış olup; toplamda yapılacak 38 kişilik alım için eğitim şartları listelenmektedir.

Başvuru Süreci

Sözlü ve yazılı sınav usulü ile yapılacak olan personel alımları için başvuru yapacak olan adayların; 20 Ağustos 2020 tarihinden itibaren 30 Ağustos 2020 tarihine kadar başvuru yapma hakkı bulunmaktadır. 

Adaylar başvurularını ilgili tarih aralığında Mimar Sinan Mahallesi Çavuşdere Caddesi No:35 ÜSKÜDAR/İSTANBUL adresindeki Üsküdar Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne bağlı ÜSİM (Üsküdar İstihdam Merkezi) adresine teslim edeceklerdir.

Başvuru Şartları

KPSS P 93 puan türünden en az 75 puan alma genel şartının haricinde her alım için adayların sağlamları gereken özel eğitim şartları da bulunmaktadır.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi Lisans programlarının birinden mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartları ile 10 kişilik alım yapılacak olup; ayrıca; Gıda Teknolojisi, Gıda Teknikerliği, Fermantasyon, Fermantasyon Teknikerliği, Fermente Ürünler önlisans, programlarının birinden mezun olmak şartı ile 2 kişi; Harita, Harita Kadastro, Harita ve Maden Ölçme, Harita Teknikerliği, Harita ve Kadastro önlisans programlarının, birinden mezun olmak,  En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartı ile 2 kişi; Herhangi bir önlisans, programlarının birinden mezun olmak şartı ile 5 kişi; Herhangi bir önlisans, programlarının birinden mezun olmak, En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartı ile 12 kişi;  Herhangi bir önlisans, programlarının birinden mezun olmak, A sınıfı sürücü belgesine sahip olmak  şartı ile 5 kişi alınacaktır.

Üsküdar Belediyesi Zabıta Memuru alım detaylarına güncel başvuru kılavuzundan erişebilirsiniz.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.