1. HABERLER

  2. HABER

  3. İstanbul Bilim Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı İçin İlana Yanlış Çıktı
İstanbul Bilim Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı İçin İlana Yanlış Çıktı

İstanbul Bilim Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı İçin İlana Yanlış Çıktı

Öğretim görevlisi alım usulü yakın zamanda değişmiş olmasına rağmen, İstanbul Bilim Üniversitesi eski mevzuata göre ilana çıktı.

A+A-

Yönetmelik Değişikliği Gözden Kaçtı
Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alım usulünü düzenleyen Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 9 Kasım 2018 tarihinde değişmiştir. Yeni yönetmeliğe göre (YÖK’ün belirlediği ALES muafiyet alanları hariç)meslek yüksekokullarına öğretim görevlisi alımı yapılırken adayların en az tezli yüksek lisans mezunu olması aranır. Bu yönetmelik devlet üniversitelerinin yanı sıra vakıf üniversitelerini de kapsar. 9 Kasım tarihinden sonra yapılan alımlar bu yönetmeliğe uygun olmalıdır. 

İstanbul Bilim Üniversitesi bugün Resmi Gazete’de yayımlanan ilan ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi kadrosu için alım ilanına çıktı. Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik programına 1 öğretim görevlisi alımı yapılacaktır. 

İlan Değişikliğe Göre Güncellenmelidir
İlanda adayların en az Tezli Yüksek Lisans mezunu olması ya da lisans mezunu ise en az iki yıl deneyime sahip olduğunu belgelendirmesi şartı arandı. Ancak bu şart şu anki mevzuata aykırıdır. Çünkü başvuracak adaylar tezli yüksek lisans mezunu olmalıdır ve bunun alternatifi yoktur. Lisans mezunu olup, iki yıl deneyim şartı aranması mevzuata aykırıdır. Bu yüzden yayınlanan ilan iptal edilmeli ve güncellenerek yeniden ilana çıkılmalıdır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum