1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. İstanbul İzmir Devlet Opera ve Bale Memur Alımı
İstanbul İzmir Devlet Opera ve Bale Memur Alımı

İstanbul İzmir Devlet Opera ve Bale Memur Alımı

İstanbul ve İzmir Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlükleri tarafından memur alım ilanları yayınlandı. İzmir için son başvuru tarihi 28 Temmuz 2017 tarihi olup İstanbul için 20 Temmuz 2017 tarihi olarak belirtilmiştir. Adaylarda aranan şartlar ise şu şeki

A+A-

İstanbul Devlet Opera Balesi Genel Müdürlüğü 1 Sanatsal Yardımcı Eleman, İzmir Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü 1 Sanatsal Yardımcı Elemanı ve 2 Atölye Elemanı (Işık Uzmanı, Sahne Kostümcüsü) istihdam edecektir.

İzmir Devlet Opera Balesi için son başvuru tarihi 28 Temmuz 2017, İstanbul Devlet Opera Balesi için son başvuru tarihi 20 Temmuz 2017 olarak belirtilmiştir. Başvurular hangi il tercih edilecekse o ilin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’ne yapılacaktır.

Başvurularda istenilen belgeler; özgeçmiş, diploma örneği, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve adli sicil raporu olarak açıklanmıştır.

Sanatsal Yardımcı Elemanı alımı için: Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşıma gerekmektedir. Başvuru yapacak adayların yüksekokul mezunu olması, bir yabancı dili (tercihen İngilizce) iyi derece bilmesi, bilgisayar programlarını yeterli düzeyde kullanabiliyor olması, ileri derecede nota bilgisinin yanı sıra Opera, Bale ve Tiyatro konularında iyi derecede genel kültüre sahip olması gerekmektedir.

2 Atölye Elemanı alımı için: Adayların 657 sayılı kanunun 48. Maddesinde yer alan şartları taşımaları gerekmektedir. Başvuru yapabilmek için; ilkokul veya ilköğretim mezunu olmak, ilgili meslek örgütlerin alınmış en az üç yıl deneyim sahibi olduğuna dair belge veya eğitim veya meslek kursları gibi yerlerden alınmış belge veya iş tecrübesini gösterir belge gerekmektedir.

Başvuruları kabul edilen adaylar için; İstanbul ilinde 21 Temmuz tarihinde, İzmir ilinde sanatsal yardımcı eleman, ışık uzmanı için 2 Ağustos tarihinde ve sahne kostümcüsü için 1 Ağustos tarihinde sınav düzenlenecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.