İstanbul Seçimi Hareketliliği Beraberinde Getirdi

İstanbul Seçimi Hareketliliği Beraberinde Getirdi

Yaz aylarının gelmesi ile tatil beldelerine giden tatilciler İstanbul seçimi için tatillerine ara vermek zorunda kaldı ve yollara koyuldu.

İç Hatlarda Yoğunluk Yaşanıyor

İkameti İstanbul’da bulunmasına rağmen İstanbul dışında bulunan çok sayıda vatandaş oy kullanmak için yeniden İstanbul’a dönüşe geçti. Bu durum tatil beldelerinin boşalmasına neden olurken iç hatların ve trafiğin yoğunlaşmasına neden oldu. Bugün sabah itibariyle başlayan oy kullanma işlemleri akşam vaktine kadar sürecek. Oy verme işlemi tamamlandıktan sonra sayım aşamasına geçilecek.

İstanbul seçimi için il dışından gelen vatandaşlardan bazıları oyunu kullandıktan sonra yeniden İstanbul’u terk etmeye başladı. Sadece İstanbul’da yaşayanlar değil tüm Türkiye’deki ve hatta dünyadaki insanlar da bu seçimi izlemeye başladı. Eğer herhangi bir sorun yaşanmadan seçim tamamlanır ise yeni belediye başkanının kim olacağı da bugün itibariyle netlik kazanacaktır.

Seçimlerin başlamasından evvel seçim yasakları da başladı. Bu kapsamda siyasiler herhangi bir siyasi açıklamada bulunamıyor. Sonuçlar resmi olarak yasak kalkmadıktan sonra haber kanalları tarafından da verilemeyecek.

Bu konuda inisiyatif YSK’nın elinde bulunuyor ve istediği zaman yasağı kaldıracaktır. Bu aşamadan sonra seçim verileri de her türlü basın ve yayın organı üzerinden yayınlanabilecektir. Ünlü isimler de oylarını kullanmaya devam ediyor. Oyunu kullanan tüm vatandaşlar seçimin en kısa süre içerisinde tamamlanıp sonuçların netleşmesini yetkili kimselerden talep ediyorlar.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum