1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. İstanbul ve Ankara Üniversiteleri KPSS 50 Puanla 141 Kamu Personeli Alımı İlanı
İstanbul ve Ankara Üniversiteleri KPSS 50 Puanla 141 Kamu Personeli Alımı İlanı

İstanbul ve Ankara Üniversiteleri KPSS 50 Puanla 141 Kamu Personeli Alımı İlanı

İstanbul ve Ankara Üniversiteleri tarafından yayınlanan iki farklı kılavuz ile KPSS 50 puan ile 141 kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. 83 personel Ankara ve 58 İstanbul olarak dağılım yapılmıştır.

A+A-

İstanbul ve Ankara Üniversiteleri 141 kamu personeli alımı yapıyor. KPSS 50 puan ile alımı yapılacaklardaki kadro dağılımı şöyle verilmiştir. Ankara 83 ve İstanbul 58 olarak dağılım yapılmıştır.

İstanbul Üniversitesi tarafından yayınlanan ilan ile 58 sözleşmeli hemşire alımı gerçekleştirileceği duyuruldu. İstanbul Üniversitesi tarafından yayınlanan ilanda toplamda 58 sözleşmeli hemşire alımı gerçekleştirileceği açıklandı. Bu personellerden 45’i özel bütçe, 13’ü ise döner sermaye bütçesi kapsamında istihdam edilecektir. Adayların 2018 yılında yapılan KPSS sınavının P3 puan türünde en az 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekmektedir.

Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu madde 48’de yer alan şartları sağlıyor olmaları gerekmektedir. Bununla birlikte daha önceden sözleşmeli olarak çalışıp da istifa etmiş olan personellerin de istifa tarihinin üzerinden en az 1 sene geçmiş olması gerekmektedir. Adayların hemşirelik bölümü lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

Başvurular İstanbul Üniversitesi internet sayfası üzerinden online olarak yapılacaktır. Şahsen ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuruların ilanın yayın tarihi olan 26 Mart’tan itibaren 15 gün içerisinde yapılması gerekiyor. Başvurular tamamlandıktan sonra 7 işgünü içerisinde sıralamaya giren adaylar ilan edilecektir. Asil adayların başvuru yapmamaları durumunda yedek adaylar çağrılacaktır. Başvuru esnasında yanlış bilgi veya belge ibraz eden kimselerin başvuruları iptal edilecek ve haklarında yasal işlemler başlatılacaktır. Bu nedenle başvuruların son derece dikkatli ve doğru bir şekilde yapılması gereklidir.

Ankara Üniversitesi tarafından üniversite hastanesinde istihdam edilmek üzere 83 hemşire alımı yapılmaktadır. Ankara üniversitesi hemşire alımı ilanına başvurmak isteyen adaylar hemşirelik bölümü lisans mezunu olmalıdır. 01.01.1990 ve sonrasında doğan kişiler başvuru yapabilecektir. Adayların 2018 ya da 2019 KPSS P3 puanına sahip olması gerekir. Ayrıca adaylar DMK memur olma genel şartlarını sağlamalıdır. SGK’dan emeklilik ya da yaşlılık aylığı almamak gerekir.

Başvuru Şekli; Başvurular 25 Mart ile 29 Mart 2020 tarihleri arasında alınacaktır. Başvuru için Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı adresinden yayınlanan başvuru formu doldurulmalıdır. Adaylar başvuru yaparken başvuru formu, mezuniyet belgesi, kimlik kartı ve KPSS sonuç belgesi sunacaklardır. Bu belgeler elektronik ortamda eklenecektir. Sadece elektronik olarak başvuru kabul edilecektir. Şahsen ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru şartlarını sağlayan adaylar KPSS puan üstünlüğüne göre sıralanacaktır. Sadece bu puanla atama yapılacaktır. Adaylar sözlü sınav ya da mülakata alınmayacaktır. En yüksek puan alandan başlayarak ilk 83 kişinin ataması yapılacaktır. Göreve başlamayanların yerine yedekler alınacaktır. Alınan kişiler Ankara Üniversitesi hastanesinde uygun görülen yerlerde hemşire olarak görev yapacaktır. Atanmaya hak kazanan adaylar 4 adet vesikalık, kimlik fotokopisi, diploma, dilekçe, mal beyanı, beyan formu ve KPSS sonuç belgesi sunacaktır. Eksik belge sunan ya da başlama yapmayan adayların yerine yedekler alınacaktır.

Ankara ve İstanbul kılavuzları ayrı ayrı verilmiştir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum