İstanbul’da 10 kişiden 7’si Koronavirüs olacak

İstanbul’da 10 kişiden 7’si Koronavirüs olacak

Covid 19 (Koronavirüs) salgınından etkilenmelerin azalması sebebi ile olumlu bir sürecin başladığını düşünene vatandaşlara uyarı niteliğinde bir tespit sunuldu. O şehirde ilerleyen süreçlerde 10 kişiden 7’si koronavirüs olacak! İşte detaylar…

Dünya genelinde yaklaşık olarak 6 aydır varlığını sürdüren ve şiddetli olarak son 3 aydır önemli kayıpların verilmesine sebep olan Covid 19 (Koronavirüs)salgını çerçevesinde normalleşme sürecinin başladığı açıklandı.

Dünyanın birçok yerinde başlayan normalleşme sürecinin aşamalı olarak devam edeceği ilan edilirken; bilim insanları tarafından yapılan açıklamalara göre özellikle metropollerde Covid 19 (Koronavirüs) salgının bağışıklık sayısına henüz ulaşılmadı.

Bağışıklık İçin 10 Kişiden 7’si Korona Olabilir

Daha önce de dünya genelinde tecrübe edilen salgınlardan edinilen bilgilere göre bu ve benzeri salgın hallerinde virüsü tamamen yok etmek imkansız bir durum olarak kayıtlara geçiyor. Fakat Covid 19 (Koronavirüs) gibi salgınların insanlar üzerinde toplu bir kırıma sebep vermemesi için metropollerde ve göç merkezi olan noktalarda bağışıklık rakamına ulaşmak gerekiyor.

Türkiye İçin Merkez İstanbul Olacak

Söz konusu verilere göre Covid 19 (Koronavirüs) bağışıklık oranı onda yedi. Yazılı basına açıklamalarda bulunan bilim insanları ise bu rakamın teyit edildiğini beyan ederek; Türkiye için metropol ve göç merkezi olarak şehrin İstanbul olarak kabul edildiğini; Türkiye genelinde alınan tedbirlerin en alt seviyeye inmesi için toplum olarak bağışıklığın kazanılmış olması ve bunun da önümüzdeki süreçte İstanbul’da her 10 kişiden  7’sinin Covid 19 (Koronavirüs) testinin pozitif çıkması veya taşıyıcı olarak virüsü vücudunda bulundurması anlamına geldiğini ifade ediyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum