1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. İtfaiye Eri Alımı Başvurusu Sadece 5 Gün Sürecek
İtfaiye Eri Alımı Başvurusu Sadece 5 Gün Sürecek

İtfaiye Eri Alımı Başvurusu Sadece 5 Gün Sürecek

İtfaiye eri alımı 9 kişi kadro başvuruları sadece 5 gün devam edecek. Başvuruları alınmaya başlanacak plan itfaiyeci alımı için adaylarda aranan şartlar arasına neler bulunuyor. Başvuru tarihleri ne zaman?

A+A-

İtfaiye Eri alımı 9 kişilik kadro için başvurular sadece 9 gün sürecek. Başvuru yapacak adaylar hangi tarihlere dikkat etmesi gerekiyor. Başvuru adresi ve tarihi ne zaman olacağı detayları haberimizde.

Başvuru belgeleri ile birlikte 18 Kasım 2019'dan 22 Kasım 2019 Cuma günü saat 17.00'a kadar şahsen müracaatlarını yapabilirler. Başvuru belgelerini Çorum Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

İtfaiye eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSS P93 Önlisans grubundan sınava girmiş olmak ve ilgili puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

İtfaiyeci alımı başvurusu için; İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak ve en az C Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak. KPSS 60 en az puanı bulunuyor olması gerekmektedir.

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları. İtfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen sürücü belgesine sahip olmak. Memur alımı sayfamızdan veya cep uygulamamızdan hemen haberdar olabilirsiniz.

Çorum Belediye Başkanlığı itfaiyeci alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum