1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. İtfaiyeci Alımı KPSS 55 Puanla ve Lise Bay Bayan Adaylar
İtfaiyeci Alımı KPSS 55 Puanla ve Lise Bay Bayan Adaylar

İtfaiyeci Alımı KPSS 55 Puanla ve Lise Bay Bayan Adaylar

İtfaiyeci alımı bay bayan adaylar arasından KPSS 55 puanla yapılacağı ilan edildi. Lise mezunu adayların başvuru yapabildiği ilanlarda başvuru diğer şartlar ve şekilleri neler olacağı detayları haberimizde…

A+A-

İtfaiyeci alımı KPSS 55 puanla yapılacağı DPB tarafından yapılan ilan ile adaylara duyuruldu. Bay bayan adayların başvuru yapabileceği ilana lise mezunu adayların başvurusu kabul edilecektir. İtfaiye eri alımı başvuru şartları nelerdir?

İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSSP94 Kamu Personel Seçme Sınavlarına girmiş ve belirtilen asgari (55) KPSS puanını almış olmak.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliği'nin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla- erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

İtfaiye Teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvurular; 25 Eylül 2019’ dan 27 Eylül 2019 Cuma günü saat 17.00’ ye kadar (mesai günlerinde saat 09:00-17:00 arasında), müracaatlarını yapabilirler. Başvuru belgelerini Azdavay Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Müracaat Masasına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

İtfaiye eri alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum
İlgili Haberler