İTÜ KPSS'li KPSS'siz İlkokul, Lise Mezunu 100 Personel Alımı Yapacak!

İTÜ KPSS'li KPSS'siz İlkokul, Lise Mezunu 100 Personel Alımı Yapacak!

İTÜ iş alımı başvuruları başladı. İŞKUR iş ilanlarından yayımlanan başvurularda 100 personel alınacak. İŞKUR işçi alımında daimi personel alımı yapılacağı ifade edildi. Yayımlanan İŞKUR iş ilanında kadro dağılımı nasıldır? İşte detaylar.

İŞKUR işçi alımına bir yenisi daha eklendi. İTÜ'nün alacağı 100 daimi personel için başvurular İŞKUR'dan yapılacak. İstanbul Teknik Üniversitesi 10 güvenlik görevlisi, 21 aşçı, 3 bahçıvan, 11 bulaşıkçı ve 55 temizlik görevlisi olmak üzere toplam 100 daimi personel alımı yapılacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK

İlana başvurmak isteyen adaylar 6 gün içinde İŞKUR internet sitesinden açık iş ilanlarında takip numarası verilen ilanı aratarak başvuruda bulunabilirler. E-devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra haberimizde yer alan açık iş ilanları sayfasından başvuruda bulunabileceksiniz. E-devlet şifresi olmayan adaylar ise İŞKUR il müdürlüklerinden başvuruda bulunabileceklerdir.

Son başvuru tarihinin 14 Ekim 2019 olduğu ilanda kontenjan dağılımı da belli oldu.

Güvenlik görevlisi alımı için farklı ilanlar yayımlanırken, 6 lise mezunu, 2 lisans mezunu, 2 önlisans mezunu güvenlik görevlisi alımı yapılacağı duyuruldu. En az lise mezunu adayların başvuruda bulunacağı 00005200031 numaralı ilan şartlarına bakıldığında adayın özel güvenlik kartı olmasının yanında vardiyalı çalışmaya engel durumu olmama, yabancı dil bilgisi (İngilizce ) az seviyede olma 3 yıl mesleki deneyimi olma ve bunu belgelendirme, B sınıfı ehliyet sahibi olma şartlarının da taşıması gerekmektedir.

Lisans mezunlarının alımı yapılacağı 2 güvenlik görevlisi için şartlar da değişmektedir. KPSS şartının arandığı ilanda  başvuruda bulunmak için P3 puan türü esas alınarak alım yapılacaktır. KPSS puan en az 60 olan adaylar başvuruda bulunabilecekken sonuçlar ise kura ile belirlenecektir. İlan takip numarası ise 00005200107 olarak belirlenmiştir.

İTÜ, 2 güvenlik personelini de önlisans mezunu adaylar arasından alacaktır. Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartına sahip olan adayın başvuruda bulunması için KPSS P3 puan türünden en az 60 puan alması gerekiyor. İlan takip numarasının 00005200116 olduğu ilanda da kura çekilecek.

Yayımlanan duyuruda alım yapılacak diğer bir kadro ise temizlik görevlisidir. 55 temizlik görevlisi alımı için güvenlik görevlisinde olduğu gibi farklı ilanlar yayımlanmıştır.

47 temizlik görevlisi alımı için; ilkokul mezunu şartını sağlayan adaylar arasından çekilecek kura sonucu alınacağı ilan edilmiştir. İlan takip numarası 00005200223 olan ilanda ihtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum gösterecek adaylar alınacaktır.

Temizlik görevlisi kadrosunda alım duyurusu yayımlanan diğer bir ilanda da 3 temizlik görevlisi alımı yapılacağı duyuruldu. Temizlik görevlisi alımı için; E sınıfı ehliyete sahip olma, Src Belgesine sahip olma şartları olan ilanda da mezuniyet şartı en az ilkokul olurken ilan takip numarası ise 00005200234'tür.

5 temizlik görevlisi alımı için; B sınıfı ehliyete sahip olma ve ihtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum gösterecek adaylar başvuru yapabileceklerdir. Şartların farklı olduğu bu ilanda da takip numarası 00005200295 olarak belirlenmiştir.

İTÜ'nün yayımladığı duyuruda alımı yapılacak diğer bir kadro aşçıdır. 21 aşçının alınacağı ilanda en az ilkokul mezunu adaylar başvurabileceklerdir. 3 yıl deneyimin arandığı ilana başvurmak için 00005200145 numarası kullanılacak.

3 bahçıvan ve 11 bulaşıkçı alımı için; bulaşıkçı alım şartlarında en az ilkokul mezunu olma şartı varken bahçıvan alımında ise en az lise mezunu olma şartı bulunmaktadır. Bahçıvan kadrosuna başvuruda bulunmak isteyen adayın 2 yıl deneyimi olması gerekmektedir. İlan takip numaraları ise sırasıyla bahçıvan için 00005200162, bulaşıkçı için 00005200199'dur.

100 daimi işçinin alınacağı ilanda alımlar kura ile gerçekleştirilecek. Kura çekimi ise 17.10.2019 günü saat 10:00 da İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) stadyumunda Beyoğlu 41. Noteri huzurunda gerçekleştirilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.