1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İYEP Görevi Alan Öğretmene Ek Hizmet Puanı Verilecek
İYEP Görevi Alan Öğretmene Ek Hizmet Puanı Verilecek

İYEP Görevi Alan Öğretmene Ek Hizmet Puanı Verilecek

MEB tarafından verilen destekleme kurslarında görev alan öğretmenlere, görevli oldukları her ay için 0,5 hizmet puanı eklenecektir.

A+A-

İYEP’te Çalışan Öğretmene Destek
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde düzenlenen hizmet puanları maddesinde değişiklik yapıldı. Bu değişiklikle İYEP kapsamında görevli olan öğretmenler desteklenmektedir. 

İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) ile MEB tarafından ücretsiz kurslar verilmektedir. Bu kurslar ile derslerde akranlarından bir tık geride olan öğrencilerin yetiştirilmesi hedefleniyor. Öğrenciler kurslara tamamen ücretsiz olarak katılmaktadır. Kurslarda görevli olan öğretmenler ise mali olarak desteklenmektedir.  Bu desteklere bir yenisi daha eklendi ve ek hizmet puanı verilmesine ilişkin değişiklik yapıldı. 

Yapılan değişiklik ile yönetmelikte madde güncellendi. Değişiklikle “Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlerin hizmet puanlarına, bu kapsamda görev yaptıkları her ay için 0,5 puan eklenir." Hükmüne yer verildi.

Bu değişiklik ile İYEP’te görevli olan hem öğretmenlere hem de yöneticilere hizmet puanı verilecektir. Öğretmenler fiilen görev yaptıkları her ay için 0,5 ek hizmet puanı alacaklardır. Bu ek puan sayesinde öğretmenlerin hizmet puanları daha hızlı birikecektir. Atama gibi hallerde hizmet puanı kullanıldığı için öğretmenlerin oldukça lehine olacaktır. Böylece öğretmenlerin İYEP kurslarında görev alması da bu değişiklikle teşvik edilmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.