Jandarma 1300 Subay ve Astsubay Alımı Başvuruları

Jandarma 1300 Subay ve Astsubay Alımı Başvuruları

Jandarma Genel Komutanlığı 1300 subay ve astsubay alımı başvuruları başlıyor. JSGA ve JAMYO başvuruları internet ortamında alınmaya başlanmıştır. Subay ve astsubay alımı kadro dağılımı ve şartları kılavuz şeklinde sunuldu.

1300 Subay ve Astsubay alımı Jandarma Genel Komutanlığı Okullarına yapılacak. JSGA 300 ve JAMYO 1000 olmak üzere toplam 1300 kişi alım yapılacak.

Subay ve astsubay olarak yetiştirileceklerde aranan şartlar ve detaylar kılavuz ile birlikte adaylara sunuldu.

jsga-jamyo-jandarma-subay-astsubay-alimi.jpg

JSGA Fakültesi;

Lise veya dengi okul mezunları veya kayıt tarihine (07 Eylül 2020) kadar mezun olabilecek durumda olanlar ile denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olanlar müracaat edebilecektir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine ön başvuru yapabilmek için; ÖSYM tarafından yapılan 2020 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) aldıkları puan esas alınarak; (a) Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT); Eşit Ağırlık (EA)puan türüne göre, sıralamada en az 250.000’incisırada yer alan adayın puanını almak, Sayısal (SAY) puan türüne göre, sıralamada en az 100.000’incisırada yer alan adayın puanını almak,(b) Şehit ve malul eş ve çocuklarının ise yukarıda belirtilen puanların (EA, SAY) en az %80’inialmış olması gereklidir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine temin edilecek (300) öğrenci kontenjanının; %75’i (225 öğrenci) Eşit Ağırlık (EA) puan türünden (11 öğrenci Şehit/ malül eş ve çocukları kontenjanından), %25’i (75 Öğrenci) Sayısal (SAY) puan türünden (4 öğrenci Şehit/ malül eş ve çocukları kontenjanından), YKS sınav sonucu olmayan veya belirlenen taban puanın altında not alan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Meslek Yüksekokulu;

Lise veya dengi okul mezunları veya kayıt tarihine (07 Eylül 2020) kadar mezun olabilecek durumda olanlar ile denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olanlar müracaat edebilecektir.
Jandarma ve Sahil Güvenlik Meslek Yüksek Okuluna ön başvuru yapabilmek için; ÖSYM tarafından yapılan 2020 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) aldıkları puan esas alınarak; Temel Yeterlilik Testi  (TYT)  puanına göre, sıralamada en az 500.000’inci sırada yer alan adayın puanı almak, Şehit ve malul eş ve çocuklarının ise yukarıda belirtilen puanın en az %80’inialmış olması gereklidir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Meslek Yüksekokuluna temin edilecek (1.000) öğrenci kontenjanının %5’i Şehit/malül eş ve çocukları kontenjanını oluşturacaktır. YKS sınav sonucu olmayan veya belirlenen taban puanın altında not alan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Ön başvurular sadece https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Girisinternet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Yerleşkesi JSGA Başkanlığı Personel Temin Merkez Komutanlığı Beytepe/ Çankaya/ ANKARA TEL: (0312) 464 4836 olarak verilmiştir.

JGK Astsubay alımı ve subay alımı kılavuzu içerisinde ayrıntılar yer alıyor. Askeri alımlar sayfamız üzerinden gelişmeleri ve ilanları takip edebilirsiniz.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum