1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. Jandarma 14 Kamu Personeli 2 Pilot Alımı
Jandarma 14 Kamu Personeli 2 Pilot Alımı

Jandarma 14 Kamu Personeli 2 Pilot Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı 2018 yılı personel temini arasında yer alan 14 sözleşmeli bilişim personeli ve 2 pilot alımı yer almaktadır. Başvuruları internet ortamında başlayan ilana son başvuru 10 Mayıs 2018 olarak açıklanmıştır.

A+A-

Ankara Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli 14 Bilişim Personel alımı ve 2 pilot alımı yapılacağı 24 Nisan 2018 de duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre 14 kişi Sözleşmeli Bilişim personeli ve 2 kişi pilot olarak istihdam edileceği açıklandı. Alınacak personeller Ankara adresine alınacak olup başvurular 24 Nisan 2018 ile 10 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında ilk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa (4-B maddesi) tabi açıktan temin yoluyla (2) sözleşmeli pilot temini (erkek veya kadın) ve "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi işlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli istihdamına ilişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik" hükümleri doğrultusunda 375 sayılı KHK'ya tabi açıktan temin yoluyla (14) sözleşmeli bilişim personeli (erkek veya kadın) temini yapılacaktır.

Bilişim personeli için: Fakültelerin 4 yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu‟nca kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya, fakültelerin 4 yıllık Endüstri, istatistik, Matematik, Sistem Mühendisliği bölümlerinden mezun olup Bilgi Sistemleri, Elektrik ve Elektronik veya Elektronik ve Haberleşme alanlarında yüksek lisans veya doktora yapmış olmak.

Pilot alımı için: En az lise mezunu olmak. Pilot lisansına sahip olmak. Geçerli ATPL (A) lisansına sahip olmak. Minimum ICAO Level 4 seviyesinde ingilizce bilgisine sahip olmak. Teknik özellikler (Uçak Pilotu). Toplam uçak uçuş saati 1500 saat ve üzerinde olmak. Çok motorlu uçaklarda 500 saat ve üzerinde uçuş tecrübesine sahip olmak.

Ön başvurular sadece www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adresinden ulaşılabilecek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. internet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. 24 Nisan 2018 günü başlayıp 10 Mayıs 2018 günü saat 17.00 da sona erecektir.

Jandarma 14 Kamu Personeli 2 Pilot Alım ilan kılavuzu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.