1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. Jandarma 2019 Yılı Askeri Personel Alımı Başvurusunda Sona Gelindi
Jandarma 2019 Yılı Askeri Personel Alımı Başvurusunda Sona Gelindi

Jandarma 2019 Yılı Askeri Personel Alımı Başvurusunda Sona Gelindi

Jandarma Genel Komutanlığı 2019 yılı askeri personel alımı başvurularında sona gelindi. Adayların bu alımları kaçırmaması için 26 Nisan 2019 tarihi bitmeden ön başvuruları yapmaları gerekmektedir.

A+A-

Jandarma 2019 yılı askeri personel alımı başvuruları sona erecek. JGK personel temin 26 Nisan 2019 tarihinde sona erecektir. Adaylar ön başvurularını yapması ve bu alımları kaçırmamaları gerekmektedir.

Askeri alımlar Jandarma tarafından çeşitli bölümler istenmektedir. İşte o bölümler. Alınacaklar ikmal, bakım, istihkam, muhabere, tabip ve pilot olarak görevlendirilecektir.

Şartlar; KPSS 65 puanla askeri personel alımı, ikmal, maliye, öğretmen beden eğitimi, bakım, mühendis inşaat, istihkam, muhabere, tabip, pilot ve diş tabip olarak alınacağından bu bölümlerin mezunları ve diğer başvurusu kabul edilecek bölüm mezunları başvuru yapabiliyor.

Sınavlar; fiziki kontrol, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı olmak üzere üç aşamalı yapılacaktır.

2018 yılında yapılan KPSS sınavında; Genel Kültür ve Genel Yetenek puan türünden en az 65 puanı olan adaylar başvuru yapabiliyor. 01 Ocak 2019 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; 27 yaşını bitirmemiş olmak. Lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 32 yaşını bitirmemiş olmak. Lisansüstü öğrenimine devam eden adayların 27 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir.

Başvurular 29 Nisan 2019 günü saat 16:59’da sona erecektir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne E-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılarak sonuçlandırılır.

Erkek adaylarda 1,67 metreden, kadın adaylarda 1,62 metreden daha kısa boylu olmamaları gerekmektedir. Pilot adaylarının boy aralıklarının en az 164 cm en fazla 190 cm. olması gereklidir.

Jandarma 2019 yılı askeri personel alım kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum