1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. Jandarma 22 Kamu Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor
Jandarma 22 Kamu Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Jandarma 22 Kamu Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı yayınladığı ilan ile 22 kamu personeli alımı başvuruları devam ediyor. Alım başvuru şekli ve şartları neler olacak?

A+A-

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı tarafından 22 kamu personeli alımı yapışacak. Jandarma personel alımı başvuru şartları ve detayları nelerdir. Okul düzeyi neler olacak diğer şartlar arasında ne gibi şartlar aranacak?

Başvuru şekli;

Başvurularda hazırlanacak formalar ve ayrıntılı bilgi JSGA Başkanlığı web sayfasında bulunmaktadır. Her aday ancak bir kadroya müracaat edebilecektir. Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin alınmış olması şarttır. Başvuru Adresi: Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi. Akademik Gelişim ve Değerlendirme Şube Müdürlüğü. İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı 06805 Beytepe/Çankaya/Ankara. Başvurular 29 Ağustos 2019 tarihinde sona erecektir.

Başvuracaklar kılavuzda belirtilen 4 yıllık üniversite mezunu olması isteniyor. Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar, başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçeleri ekinde özgeçmişini, nüfus cüzdan fotokopisini, askerlikle ilişkisi olmadığına dair belge, noter veya kurum onaylı lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgeleri, YDS Sonuç Belgesi, adli sicil, 4 adet güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu, JSGA puanlama şablonunun doldurulmuş örneği, 2 Adet fotoğraf, varsa kurum onaylı hizmet döküm belgesi isteniyor.

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuran adayların; başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçe ile ekinde; özgeçmişi, nüfus cüzdan fotokopisi, askerlikle ilişkisi olmadığına dair belge, Noter veya kurum onaylı lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgeleri, YDS Sonuç Belgesi ve ALES Sonuç Belgesi, adli sicil belgesi. 4 adet güvenlik soruşturma ve arşiv araştırması formu, 2 Adet fotoğraf, varsa kurum onaylı hizmet döküm belgesi, bu ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 30 (otuz) gün içerisinde JSGA Başkanlığı Akademik Gelişim ve Değerlendirme Şube Müdürlüğüne şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir.

Jandarma kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.