Jandarma 37 Memur Alımı Başvurusu Bitiyor

Jandarma 37 Memur Alımı Başvurusu Bitiyor

Jandarma Genel Komutanlığı 2018 KPSS sınavı sonuçlarına göre 37 memur alımı gerçekleştiriyor. KPSS 50 puan ile başvuru alınan ilanda süre 26 Aralık 2018’de sona erecek.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma toplamda 37 memur alımı gerçekleştiriyor. Başvuru yapacak adayların 2018 KPSS sınavından en az 50 puan almaları gerekmektedir. Alıma başvurular 26 Aralık 2018 tarihi saat: 23:59 da sona eriyor. Başvuru yapacak adayların 18 yaşını doldurmuş olmaları gereklidir. Erkek adayların ise askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması gerekmektedir.

Alımı yapılacak personeller Ankara, Van, Tunceli, Diyarbakır, İzmir, Aydın, Çanakkale, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Mardin ve Şırnak şehirlerine yerleştirilecektir.

Adayların ilanda belirtilen suçlardan ötürü mahkumiyet almamış olmaları da gerekmektedir. Bu suçlar daha sonradan affa uğramış olsa dahi yine de memur olmaya engel teşkil edecektir. Başvuracak adayların hali hazırda herhangi bir devlet kurumunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak çalışmamaları da gerekmektedir.

Tüm bu şartları sağlayan adaylar ayrıca bir de güvenlik soruşturmasına tabi tutulacaklardır. Soruşturma sonucu olumlu gelen adayların ataması gerçekleştirilecek iken olumsuz olanların atamaları yapılmayacaktır. Ayrıca ataması yapılacak olan memurlardan sağlık raporu alması da istenecektir. Sağlık raporu olumlu olan memurların atamaları gerçekleştirilecektir.

Jandarma memur alımı başvuruları için son tarih 26 Aralık olarak belirlendi. Ön başvurular internet üzerinden gerçekleştirilecek ve ardından da istenen belgeler teslim edilecek. Başvuru tarihlerinden sonra başvuru yapan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bunun yanı sıra başvuru esnasında belirtilen bilgi ve belgelerin doğruluğundan da başvuranlar sorumludur. Olası bir yanlışlıkta memur adaylarının başvuruları kabul edilmeyecektir. Eğer atamaları yapıldıysa atamaları da iptal edilecektir.

Jandarma 37 memur alımı kılavuzu tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum