1. HABERLER

  2. HABER

  3. Jandarma Genel Komutanlığı'nda Görevde Yükselme Yönetmeliği Değişti
Jandarma Genel Komutanlığı'nda Görevde Yükselme Yönetmeliği Değişti

Jandarma Genel Komutanlığı'nda Görevde Yükselme Yönetmeliği Değişti

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik ile birlikte görevde yükselme kurallarında birtakım değişiklikler yapıldı.

A+A-

Jandarma Genel Komutanlığı GYUD Görevde Yükselme Yönetmeliği değiştirildi.

İşte Yeni Kurallar
Yönetmelik değişikliğinde kimlerin görevde yükselme sınavına tabi tutulacağı ayrıntılı olarak sıralanmış. Bunun yanı sıra birtakım yeni kurallar da yönetmelik içerisinde belirtildi.

Bu kurallardan ilki 6 ay şartıdır. Yönetmeliğin yayınlandığı tarihten itibaren görevde yükselme sınavı ile unvan değiştirecek kimselerin kurumda en az 6 ay çalışmış olmaları gerekecektir. Aksi takdirde yükselmeleri mümkün olmayacaktır.

Müdür yardımcısı kadrosuna yükselmek için ise adayların en az 6 yıl boyunca hizmet vermiş olmaları gerekmektedir. Üstelik bu 6 yılın en az 4 yılının da uzman kadrosunda geçmesi şarttır.

Farklı kurumlardan aynı ya da yüksek kadrolara naklen atama gerçekleştirilmesi durumunda ise çalışma şartı hariç diğer şartlar aranmaya devam edecektir. Bu sayılan durumların dışında bir atama gerçekleşmesi durumunda ise öğrenim durumu dikkate alınacak ve aynı zamanda Devlet Personel Başkanlığı'nın da olumlu görüşü alınacaktır.
Yayınlanan yönetmelik değişikliğinin yeni hükümleri bundan sonra unvan değişikliği yapacak kişilere uygulanabilecektir. Daha önce görevde yükselme sınavına girenler bu kapsamın dışındadır. Jandarma Genel Komutanlığı görevde yükselme sınavı yapılacağı zaman internet üzerinden duyuru gerçekleşecektir. Böylelikle girmek isteyenler başvurularını yapacak ve ardından sınava gireceklerdir. Ancak yönetmelik değişikliklerinin görevde yükselme şartları için muhakkak bilinmesi gereklidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.