1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. Jandarma (JGK) Ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları Memur ve Uzman Erbaş Alımı
Jandarma (JGK) Ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları Memur ve Uzman Erbaş Alımı

Jandarma (JGK) Ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları Memur ve Uzman Erbaş Alımı

Milli Savunma Bakanlığına Bağlı Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Memur (Kamu Personeli) alımı ve Uzman Erbaş alımı yapıyor. Başvuracak adaylar en az lise mezun olması gerekmektedir.

A+A-

MSB Sahil Güvenlik Komutanlığı (askeri personel) uzman erbaş alımları 15 Mayıs 2018 bitimi ile sona erecektir. Jandarma Genel Komutanlığı 16 Kamu Personeli (Memur) alımı 10 Mayıs 2018 de sona erecektir.

Milli Savunma Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığına istihdam edilmek üzere en az lise mezun uzman erbaş statüsünde alım yapılacaktır. Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli Askeri Personel ihtiyacının karşılanması amacıyla personel alımı yapıyor. Başvurular 15 Mayıs 2018 de sona erecektir.

Ankara Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli 14 Bilişim Personel alımı ve 2 pilot alımı yapılacağı 24 Nisan 2018 de duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre 14 kişi Sözleşmeli Bilişim personeli ve 2 kişi pilot olarak istihdam edileceği açıklandı. Alınacak personeller Ankara adresine alınacak olup başvurular 10 Mayıs 2018 tarihinde sona eriyor.

Uzman Erbaş için bazı şartlar şöyle: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak. Askerlik hizmetini yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak. Güvenlik soruşturması olumlu olması gerekmektedir. En az lise mezunu olmak. 2018 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak.

Alımı yapılacak bölümler şöyle: Muhafız, kurbağa adam, şoför ve ikmal Kamarot olarak alım gerçekleşecektir. Alımlara ilişkin kılavuz incelenmeden başvuru yapılması önerilmemektedir.

Başvuracak adaylar genel ağ üzerinden yapılacak başvurular ön başvuru niteliğinde olup, adaylar bu başvuruya istinaden sınavlara planlanacaktır. Adayların asıl başvuru işlemleri ise “seçim aşaması işlemleri için geldiklerinde” yapılacaktır.

Ön başvurular 15 Mayıs 2018 tarihi bitimine kadar internet üzerinden www.sahilguvenlik.gov.tr giriş yapıldıktan sonra yapılabilecektir.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında ilk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa (4-B maddesi) tabi açıktan temin yoluyla (2) sözleşmeli pilot temini (erkek veya kadın) ve "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi işlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli istihdamına ilişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik" hükümleri doğrultusunda 375 sayılı KHK'ya tabi açıktan temin yoluyla (14) sözleşmeli bilişim personeli (erkek veya kadın) temini yapılacaktır.

Bilişim personeli için: Fakültelerin 4 yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu‟nca kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya, fakültelerin 4 yıllık Endüstri, istatistik, Matematik, Sistem Mühendisliği bölümlerinden mezun olup Bilgi Sistemleri, Elektrik ve Elektronik veya Elektronik ve Haberleşme alanlarında yüksek lisans veya doktora yapmış olmak.

Pilot alımı için: En az lise mezunu olmak. Pilot lisansına sahip olmak. Geçerli ATPL (A) lisansına sahip olmak. Minimum ICAO Level 4 seviyesinde ingilizce bilgisine sahip olmak. Teknik özellikler (Uçak Pilotu). Toplam uçak uçuş saati 1500 saat ve üzerinde olmak. Çok motorlu uçaklarda 500 saat ve üzerinde uçuş tecrübesine sahip olmak.

Ön başvurular sadece www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adresinden ulaşılabilecek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. internet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2018 Uzman Erbaş Alımı Kılavuzu için tıklayınız. Jandarma 14 Kamu Personeli 2 Pilot Alım ilan kılavuzu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.