1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. Jandarma KPSS 50 Puanla Düz Memur Alımı
Jandarma KPSS 50 Puanla Düz Memur Alımı

Jandarma KPSS 50 Puanla Düz Memur Alımı

Jandarma bay bayan en az lise mezunu adaylar arasından KPSS 50 puanla düz memur alımı başvuruları devam etmektedir. Jandarma memur alımını 12 şehre yapacaktır. Jandarma alımında 18 yaş alt sınır üst yaş sınırı yok.

A+A-

Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığına yerleştirilmek üzere düz memur alımı bay bayan adaylar arasından en az lise mezunu en az KPSS 50 puanla yapmaktadır. Başvuracak adaylar için süreç devam ediyor olup 26 Aralık 2018 tarihinde sona erecektir. Jandarma alımında üst yaş sınırı yok. 12 şehir alım yapıyor.

Alımı yapacak şehirler ve unvanları; Ankara, Van, Tunceli, Diyarbakır, İzmir, Aydın, Çanakkale, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Mardin ve Şırnak olarak ilan edilmiştir. Alınacaklar uzman, mütercim, avukat, kimyager, memur, bayan kuaförü ve teknisyen olarak görevlendirilecektir.

Ön başvurular 26 Aralık 2018 tarihi saat:17.00'da sona erecek şekilde sadece www.jandarma.gov.tr internet adresinden Personel /Öğrenci Alım Başvuruları ve Sonuçları kısmından yapılacaktır. internet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacak ve bu başvurulara cevap verilmeyecektir.

2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2018 KPSS) girmiş olmak ve internette yayımlanan başvuru kılavuzunda unvanların karşısında belirtilen puan türünden, belirtilen en az puanı almış olmak. Müracaat tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak.

Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak. askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.

Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı, Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre "Sivil Memur Adayı Olur" kararlı sağlık raporu almış olmak. Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak.

Jandarma düz memur alımı kılavuzu tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum