1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. Jandarma KPSS 65 Puanla Askeri Personel Alımı Şartları ve Başvuruları
Jandarma KPSS 65 Puanla Askeri Personel Alımı Şartları ve Başvuruları

Jandarma KPSS 65 Puanla Askeri Personel Alımı Şartları ve Başvuruları

Jandarma Genel Komutanlığı KPSS 65 Puanla askeri personel alımı başvuru şartları ve başvuruları başlamış olup ön başvuru kabul ediliyor. Alım aşaması 3 basamaklı olup maliye, ikmal, bakım, istihkam, muhabere, tabip ve pilot alımı yapılıyor.

A+A-

Jandarma Genel Komutanlığı KPSS 65 puanla askeri personel alımı, ikmal, maliye, öğretmen beden eğitimi, bakım, mühendis inşaat, istihkam, muhabere, tabip, pilot ve diş tabip olarak alım yapılacaktır. Alımlarda KPSS 65 puan şartı aranıyor. Adaylardan 50 TL sınav ücreti alınacak (Sınav ücretinin nereye ve ne şekilde yatırılacağı ön başvuru sonuçları ile birlikte adaylara bildirilecektir.),

Sınav, adaylar için fiziki kontrol, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı olmak üzere üç aşamalı yapılacaktır. Sınav aşamalarından önce kayıt kabul ve belge kontrolü yapılacak olup, eksik veya hatalı belgesi olan adaylar sınavlara alınmayacaktır.

2018 yılında yapılan KPSS sınavında; Genel Kültür ve Genel Yetenek (P3) puan türünden en az 65 puanı olan adaylar başvuru yapabiliyor. 01 Ocak 2019 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir.), Lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 32 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1987 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir. Lisansüstü öğrenimine devam eden adayların 27 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir. 32 yaş kriteri sadece Lisansüstü öğrenimini tamamlayan adaylar için geçerlidir.),

Başvuruları 29 Nisan 2019 günü saat 16:59’da sona erecektir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılarak sonuçlandırılır.

Erkek adaylarda 1,67 metreden, kadın adaylarda 1,62 metreden daha kısa boylu olmamaları gerekmektedir. Pilot adaylarının boy aralıklarının en az 164 cm en fazla 190 cm. olması gereklidir.

Jandarma askeri personel alım kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum