Jandarma personel temin yönetmelik değişikliği

Jandarma personel temin yönetmelik değişikliği

28 Mayıs 2020 Resmi Gazete ilanları yayımlandı ve Cumhurbaşkanı imzası ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personel yönetmeliğinde yapılan değişiklikler yönetmelik kararı olarak ilan edildi.

Kamu kurum ve kuruluşları ve alt birimleri dahilinde yapılan mevzuat değişiklikleri ile alınan yönetmelik kararları yayımlanmaya devam ediyor. Jandarma bünyesinde alınan değişiklik kararları bugün resmiyet kazandı.

Jandarma Genel Komutanlığı Mevzuat Değişikliği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 27 Mayıs 2020 tarihli onay imzası ile duyurulan yönetmelik değişikliği 28 Mayıs 2020 Resmi Gazetesinde yayımlandı. 

İlgili mevzuat değişikliği ile Jandarma  Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personel yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik kararı ile ilave 4 madde eklendiği ve 2016 yılında yayımlanan diğer hükümlerin yürürlükte kalmaya devam ettiği beyan edildi.

Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulduğu açıklanan kararlara göre; 12 Haziran 2020 tarihli ve 2016/9742 sayılı karar akabinde resmiyete kavuşan Jandarma  Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personel yönetmeliğini 7. Maddesinin alt bentlerinde değişiklik yapıldı. Söz konusu değişikliklere; ilgili yönetmeliğin 64. Maddesinde yer alan Bakanlar Kurulu ibaresinin yerine Cumhurbaşkanı ibaresi eklendiği açıklanmaktadır.

İlave 4 madde ve alt bentlerde yapılan değişikliklerin yer aldığı karar metnini aşağıdaki görselden takip edebilirsiniz.

jandarma-personel-temin-yonetmelik-degisikligi.JPG

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.