Jandarma Subay Olarak Yetiştirmek Üzere 300 Öğrenci Alımı

Jandarma Subay Olarak Yetiştirmek Üzere 300 Öğrenci Alımı

Jandarma Ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Subay Olarak Yetiştirilmek Üzere 300 Öğrenci Alımı Yapılacak. Lise Mezunu Adaylar Arasından Başvuru Kabul Edilecektir. Adaylar Başvurularını Hangi Tarihte Yapacağı Detayları Sunuldu.

JGK Subay Alımı Olarak Yetiştirmek Üzere 300 Öğrenci Alımı Yapıyor. Jandarma Genel Komutanlığının Muvazzaf Subay İhtiyacının Karşılanması Maksadıyla Jandarma Ve Sahil Güvenlik Fakültesine (Jsgf) (300) Erkek Öğrenci Alınacaktır.

Jandarma Ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında Eğitim-Öğretim Görecek, Jandarma Genel Komutanlığının Muvazzaf Subay İhtiyacını Karşılamak Amacıyla Başvurular 3 Temmuz-03 Ağustos 2020 Tarihleri Arasında İnternet Üzerinden Yapılacaktır. Başvuruların Başlama ve Bitiş Saatleri, Temin Şartları ve Diğer Detaylar;

www.jandarma.gov.rr ve vww.jsga.edu.tr adreslerinde yer alan “2020 Yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi (JSGF) Öğrenci Başvuru Kılavuzu’nda belirtilmiştir.

Başvuru Şartları:

Başvurular Sadece, Https://Vatandas.Jandarma.Gov.Tr/Ptm/Giris İnternet Adresleri İle, Jandarma Ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi Üzerinden E-Devlet Kapısı Vasıtasıyla Yapılacaktır. İnternet Ortamı Dışında Posta Yoluyla Veya Şahsen Yapılan Başvurular Dikkate Alınmayacaktır.

Adayların “Başvuru Kılavuzunun” Tamamını Okuduktan Sonra Başvurusunu Yapması Gerekmektedir. Başvurular, 03 Temmuz 2020 Günü Başlayıp, 03 Ağustos 2020 Günü Saat 17:00’de Sona Erecektir.

Jandarma Ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne E-Devlet Kapısı Üzerinden E-Devlet Şifresi, Mobil İmza, E-İmza, T.C. Kimlik Kartı Veya İnternet Bankacılığı Seçeneklerinden Birisi İle Giriş Yapılacaktır.

Adaylarda Aranacak Nitelikler:

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı ve Erkek Olmak,

Lise Veya Dengi Okullardan Mezun Olmuş Veya Kayıt Tarihine Kadar Mezun Olacak Durumda Olmak Veya Denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca Onaylanmak Kaydıyla Yabancı Ülke Lise Mezunu Olmak,

Düzeltilmemiş Nüfus Kaydına Göre Müracaat Yapılan Yılın Ocak Ayının Biri İtibariyle Yirmi Bir (21) Yaşını Bitirmemiş Olmak, (1 Ocak 1999 Ve Sonrası Doğumlu Olmak) (Mahkeme Kararı İle Yaş Düzeltmesi Yaptıran Adayların, Yaş Düzeltmesinden Önceki Yaşları Esas Alınır. Bu Husus, Sınavlar Ve Kayıt-Kabul İşlemleri Sırasında Kontrol Edilecektir.).

Güvenlik Soruşturması Ve Arşiv Araştırması Olumlu Olmak,

Silah Taşımaya Veya Silahlı Görev Yapmaya Hukuki Bir Engeli Bulunmamak,

2020 Yılı Jandarma Ve Sahil Güvenlik Fakültesi (JSGF) Öğrenci Başvuru Kılavuzu’nda Belirtilmiş Olan Başvuru Şartlarını Taşımak.

Başvuru Yeri, Zamanı Ve Şekli:

Başvurular Https://Vatandas.Jandarma.Gov.Tr/Ptm/Giris İnternet Adreslerinden Ulaşılabilecek Jandarma Ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi Üzerinden E-Devlet Kapısı Vasıtasıyla E-Devlet Şifresi, Mobil İmza, E-İmza, T.C. Kimlik Kartı Veya İnternet Bankacılığı Seçeneklerinden Birisi İle 3 Temmuz- 3 Ağustos 2020 Tarihleri Arasında Giriş Yapılacaktır.

Başvurusu Kabul Edilip Seçme Sınavlarına Katılmaya Hak Kazanan Aday Listesinin Ve Sınavlarla İlgili Uygulama Esasları, Sınav Merkezi, Sınav Tarihi Ve Diğer Tüm Duyurular Https://Vatandas.Jandarma.Gov.Tr/Ptm/Giris İnternet Adreslerinden İlan Edilecektir.

Başvuru Kılavuzları Okunmadan, İnternet Ortamında Başvuru Yapılmamalıdır. Başvuru Esnasındaki Yapılabilecek Yanlış Kodlamalar Ve Yanlış Beyanlardan, İlanların Takip Edilmemesinden Doğacak Olumsuz Sonuçlardan Aday Sorumludur.

Jandarma kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.