1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 70 Devlet Memuru Alımı
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 70 Devlet Memuru Alımı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 70 Devlet Memuru Alımı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı 11 Aralık 2018 tarihinde Resmi Gazete ilanı ile açıktan 70 devlet memuru alımı yapacağını yayınladı.

A+A-

Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığına yerleştirilmek üzere 70 devlet memuru alımı 11 Aralık 2018 Resmi Gazete’de yayınlanarak ilan edildi. Başvuruları 11 Aralık 2018 ile 26 Aralık 2018 tarihi aralığında yapılacaktır.

J.Gn.K.lığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında istihdam edilmek üzere (5) unvanda (33), Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında istihdam edilmek üzere (4) unvanda (4) olmak üzere, toplam (9) unvanda (37) açıktan devlet memuru alınacaktır. Başvurular, 11-26 Aralık 2018 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır.

Başvuruların başlama ve bitiş saatleri, alım yapılacak devlet memuru branşları, alım şartları ve diğer detaylar www.jandarma.gov.tr www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr adreslerinde yer alan Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı devlet memuru temini duyurusunda belirtilmiştir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak. 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2018 KPSS) girmiş olmak ve internette yayımlanan başvuru kılavuzunda unvanların karşısında belirtilen puan türünden, belirtilen en az puanı almış olmak. Müracaat tarihi (internetten yapılan ön başvurunun son günü) itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak.

Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak. askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.

Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı, Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre "Sivil Memur Adayı Olur" kararlı sağlık raporu almış olmak. Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak. Başvuru kılavuzunda belirtilen kadro unvanlarının hizasında belirtilen niteliklerin tamamına sahip olmak.

JGK 70 devlet memuru alımı kılavuzu tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum