1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. JGK Başvurularında Sona Gelindi
JGK Başvurularında Sona Gelindi

JGK Başvurularında Sona Gelindi

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayınlanan 11 kamu personeli alımı olarak (sözleşmeli bilişim personeli alımı) için başvurular 7 Eylül tarihinde sona erecek.

A+A-

Alım Yapılacak Pozisyonlar; Jandarma Genel Komutanlığı aşağıda belirtilen kadrolar için personel alımı gerçekleştirecektir:

Ağ güvenlik cihazları yapılandırma ve yönetim uzmanı, Uygulama ve veri tabanı güvenlik uzmanı, Sistem ve yönetim geliştirme uzmanı, Yazılım geliştirme uzmanı (5), Risk analiz ve açıklık tespit uzmanı, Saldırı tespit ve önleme uzmanı ve Elektronik haberleşme ve güvenlik uzmanı olarak alım yapılacaktır. Bu kadrolardan herhangi birisinde göreve başlayacak olan personeller Ankara’da görev yapacaklardır.

Başvuru Şartları; Yukarıda belirtilen her bir kadro için özel başvuru şartları bulunmakla birlikte tüm her birisi için ortak olan şartlar da mevcuttur. İlk olarak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaş olmaları gereklidir. Vatandaşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu madde 48’de belirtilen şartları da sağlamaları icap etmektedir.

Kamu haklarından yoksun olmaması gereken başvurucuların aynı zamanda 657 kapsamında memur olmamaları da şartlar arasında yer alıyor. Hiçbir siyasi partiye üye olmaması gereken başvurucuların güvenlik soruşturması sonuçlarının da olumlu neticelenmesi gerekmektedir.

Özel Başvuru Şartları; Yukarıda sayılan şartları tüm adayların sağlamaları gerekirken bir de başvurulacak kadroya has şartlar mevcuttur. Bunlardan en önemlisi eğitim şartıdır. Adayların başvuracakları kadronun gerektirdiği özel eğitim şartlarını dikkatlice incelemeleri elzemdir. Bunun haricinde birtakım sertifikalar, yabancı dil belgeleri ve deneyim şartlarının da yerine getirilmesi talep ediliyor.

Başvurular Nasıl Yapılacak? Şartları taşıdığını düşünen adaylar başvurularını www.jandarma.gov.tr veya www.jsga.edu.tr internet adreslerinden ön başvurularını yapabilirler. Bu sitelerden e-devlet sistemine yönlendirme yapılacağı için adayların e-devlet şifresine sahip olmaları gereklidir.

Sisteme giriş yaptıktan sonra profil bilgilerinin eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Tüm bilgileri doldurduktan sonra başvuru yap butonuna tıklayarak başvuru tamamlanabilir. Bu işlemleri 7 Eylül 2018 saat 17.00’a kadar yapabilmek mümkündür. Posta ya da sair yöntemlerle yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

19 Eylül 2018 tarihinde uygulamalı meslek bilgisi sınavı için duyuru yayınlanacak olup sınav 24-28 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli bilişim personeli için duyurular JGK’nın resmi internet sitesinden yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum
İlgili Haberler