1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. JGK Bay Bayan 78 Sözleşmeli Personel Alımları
JGK Bay Bayan 78 Sözleşmeli Personel Alımları

JGK Bay Bayan 78 Sözleşmeli Personel Alımları

JGK (Jandarma Genel Komutanlığı) bay bayan adaylar arasından 78 sözleşmeli personel alımları yapıyor. Başvurular ÖSYM merkezi yerleştirme ile yapılacaktır.

A+A-

JGK (Jandarma Genel Komutanlığı) bay bayan adaylar arasından 78 sözleşmeli personel alımları yapıyor. Alımlara başvurular ÖSYM merkezi yerleştirme ve özel öğrenci geçişi ile yapılacaktır. Alımlarda unvanlar astsubay alımı ve subay alımı olarak yapılacaktır.

Jandarma Genel Komutanlığının (J.Gn.K.lığı) muvazzaf tabip subay, muvazzaf diş tabibi subay ve muvazzaf sağlık astsubayı ihtiyacının karşılanması maksadıyla 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında ÖSYM Yerleştirmesine göre Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (SBÜ) (Ankara) İçişleri Bakanlığı (J.Gn.K.lığı) nam ve hesabına öğrenim görmek üzere öğrenci alınacaktır. Bu kapsamda J.Gn.K.lığında;

1. Muvazzaf tabip subay olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Tıp Fakültesine (30) erkek öğrenci.

2. Muvazzaf diş tabibi subay olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Diş Hekimliği Fakültesine (4) erkek öğrenci.

3. Muvazzaf sağlık astsubayı olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Sağlık Meslek Yüksekokuluna (30) erkek öğrenci temin edilecektir. Ayrıca muvazzaf tabip subay ihtiyacının süratle karşılanması maksadıyla; İçişleri Bakanlığı (J.Gn.K.lığı) nam ve hesabına öğrenim görmek üzere, diğer tıp fakültelerinden özel öğrenci statüsünde SBÜ Gülhane Tıp Fakültesinin 2’nci sınıfına geçiş yapmak isteyen (5) erkek/kadın, 3’üncü sınıfına geçiş yapmak isteyen (9) erkek/kadın öğrenci alınacaktır.

İletişim adresleri; Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Yerleşkesi JSGA Başkanlığı Personel Temin Merkez Komutanlığı Beytepe/Çankaya/ANKARA TEL: (0312) 464 4836 Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Külliyesi Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğrenci İşleri D.Bşk.lığı Gülhane Tıp Fakültesi Emrah Mah. Etlik-Keçiören/ANKARA TEL: (0312) 304 6248 – (0312) 304 6259.

Başvuracaklar kılavuzu inceleyerek yapması önem arz ediyor. Sağlık Bilimleri Üniversitesi başvuruları farklı ve diğer Özel alımlar farklı yapılacaktır. Alımlar JGK sağlık personeli alımı (Öğrenci) olarak gerçekleşecektir.

JGK sözleşmeli personel alım kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.