1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kadastro Tazminatı Ödenecek Personeller İçin OGM Talimat Yazdı
Kadastro Tazminatı Ödenecek Personeller İçin OGM Talimat Yazdı

Kadastro Tazminatı Ödenecek Personeller İçin OGM Talimat Yazdı

Orman Genel Müdürlüğü tarafından kaleme alınan resmi yazıda hangi personellere kadastro tazminatı ödeneceği hususu netleştirildi.

A+A-

28 bölge Müdürlüğüne Gönderildi 
Orman Genel Müdürlüğü, hazırladığı talimat yazısı ile 28 orman bölge müdürlüğünün bilgilendirdi. Talimat yazısında kimlere, hangi birimlerce kadastro tazminatı ödeneceği açıklandı. Memurların kadastro tazminatı alabilmeleri için görevlendirmenin yapılmış olması ve memurların da arazide fiilen çalışmış olmaları gereklidir. Bu iki şartın birlikte gerçekleşmesi halinde tazminat ödemesi mümkün olacaktır. 

Kaleme alınan talimat yazısında hangi işlerin kadastro tazminatı kapsamına gireceği de netleştirildi. Buna göre orman kadastro kapsamında ölçüm, haritalama, hukuki ve şekli incelemeler, aplikasyon gibi işlemleri yerine getiren çalışanlara kadastro tazminatı ödemesi yapılacaktır. Orman mülkiyeti ile ilgili iş ve işlemler ile ilgili yapılan çalışmalar, orman kadastro düzeltmesi hakkında yapılan çalışmalar gibi birçok konuda kadastro tazminatı ödenmektedir. 

OGM Başka bir yerde görevlendirilen personeller için de kadastro tazminatı ödenecektir. Görevlendirilenler için gerekli belgelerin devredilmesi ile işletme müdürlüğü tarafından tazminat ödemesi yapılacaktır. Kadastro tazminatı ne kadar diye merak edenler için de konuya açıklık getirelim. Fiili olarak çalışılan her bir gün için ayrı ayrı kadastro tazminatı ödenmektedir. Hesaplama yaparken 200 gösterge rakamı ile aylık katsayısı çarpılmakta ve bir günlük ücret tespit edilmektedir. Sonunda ise çalışılan gün sayısı ile çarparak toplam tazminat miktarı belirlenmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler