1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Kadro Alan Taşeron İşçiler Bayram Öncesi 824 Lira İkramiye Alacak
Kadro Alan Taşeron İşçiler Bayram Öncesi 824 Lira İkramiye Alacak

Kadro Alan Taşeron İşçiler Bayram Öncesi 824 Lira İkramiye Alacak

Kamuda taşeron işçi olarak çalışırken kadroya geçen işçiler Ramazan Bayramı öncesinde 824 lira ikramiye alacak. 4/D statüsünde olan işçiler de faydalanacak.

A+A-

31 Mayısta Ödenecek; Kamu kurumlarında taşeron işçi olarak çalışırken kadroya geçirilenler 31 Mayıs tarihinde ikinci tediye ödemelerini alacak. Tediye ödemesinden 4/D statüsünde olan işçiler de faydalanabilecek. Ramazan Bayramı Haziran ayına denk gelirken 31 Mayıs tarihinde ek ikramiye verilmesi işçiler için sevindirici bir gelişme oldu.

Diğer tediye ödemesi ise Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilecek.

Taşeronlar bir yıl içerisinde toplamda 3 bin lirayı aşan bir tediye ödemesi almaktadır. Böylelikle bir nebze olsun enflasyon karşısında rahatlamaları sağlanmaktadır.

Belediye şirketleri bünyesine geçen işçiler için herhangi bir tediye ödemesi yapılmayacağını da ifade etmemiz gerekir. Bu konu çok defa dile getirilse de herhangi bir gelişme yaşanmadı. Aynı şekilde kadro alamayan taşeron işçiler de kapsam dışında kalmış oldu.

İşçi sendikaları ve işçilerin kendileri kadro alamayan işçilerin kadroya geçirilmesi yönünde taleplerini iletiyor. Eğer bu talepler karşılık bulursa yeni bir sürecin başlaması söz konusu olacaktır. Bir diğer konu ise taşeron işçilerin enflasyon farkı alamamasıdır. Enflasyon oranının altında zam alan işçilerin maaşları erimekte ve herhangi bir faydası olmamaktadır. Üstelik asgari ücretin altında kalan maaşlar seyyanen yapılan zamlar ile tamamlanmaktadır.

Bu konuda da 2020 yılı içerisinde yeni bir adım atılarak değişikliğe gidilmesi ümit ediliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
İlgili Haberler