Kadrolu İşçiye Yüzde 21 Zam Verildi! İkramiye ve İzin Hakkı

Kadrolu İşçiye Yüzde 21 Zam Verildi! İkramiye ve İzin Hakkı

Kadrolu işçisi yüzde 21 zam verildiği yayınlandı. İmzalanan sözleşme ile kadrolu işçilere 2 yıl için yüzde 21 zam imzalandı. Toplu sözleşme ile işçilere önemli haklar verilmiştir. Sözleşme içerisinde ikramiyede yer aldı.

Kadrolu işçiye yüzde 21 zam verildi ve 2 yıllık sözleşme imzalandı. Toplu sözleşmenin içerisinde çeşitli haklar verilirken ikramiye verileceği bulunuyor.

Gemlik Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında toplu sözleşme imzalandı. 2 yıl için imzalanan sözleşme ile işçilere çok önemli haklar verilmiştir. 11 yıldan sonra belediye ile DİSK arasında yeninde toplu sözleşme yapılmıştır.

İşçilerin geçen yıl aldığı maaşa yüzde 21 zam yapıldı. Bu sene asgari ücrete yüzde 15 kadar zam yapılmıştır. Bu nedenle Gemlik Belediyesinin işçisine yapacağı zam büyük önem arz ediyor. İşçilere asgari ücretin üzerinde bir zam aldı. Gemlik Belediyesi bünyesinde görev yapmakta olan kadrolu işçilerin tamamı bu zamdan yararlanacaktır.

İzin ve İkramiye;

Toplu sözleşme ile elde edilen kazanımlardan biri de ikramiye oldu. 1 Mayıs işçi bayramında işçilere ikramiye verilecektir. İşçilere 1 maaş tutarında ikramiye verilecektir. Böylece işçiler senede bir kez ikramiye almaya hak kazanacaktır. Her sene Mayıs’ta ikramiyeler ödenecektir.

Diğer bir kazanım ise izin hakkıdır. Kadrolu kadın işçiler 8 Mart dünya kadınlar gününde izinli olacaktır. Böylece kadınların bu günü istedikleri gibi değerlendirmesi mümkün olacaktır.

GEMTAŞ işçileri için toplu sözleşme ise Temmuz ayında imzalanacaktır. Bu toplu sözleşme ile de benzer hakların elde edilmesi amaçlanmaktadır. Böylece işçilere hükümet tarafından verilen haklardan daha fazlasını elde etmek mümkündür.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.