1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Kadrolu Taşeron İşçinin Çocuğuna Eğitim Desteği Verilecek
Kadrolu Taşeron İşçinin Çocuğuna Eğitim Desteği Verilecek

Kadrolu Taşeron İşçinin Çocuğuna Eğitim Desteği Verilecek

Taşeron işçiler kadroya geçilerek toplu sözleşme hükümlerinden yararlanmaya başlamıştı. Bu kapsamda bir defaya mahsus eğitim desteği ödenecek.

A+A-

Öğrenim Belgesi Sunulacak
Kadroya geçen taşeronun toplu sözleşme hükümleri gereği sahip olduğu haklardan biri de çocuklarına eğitim desteği sağlanması oldu. Bu haktan taşeronlar ilk kez 2018-2019 eğitim öğretim döneminde yararlanacaklar. Taşeron işçiye eğitim desteği verilmesi için tek sefere mahsus olmak üzere eğitim desteği ödemesi yapılacak. Çocuk sayısında sınır olmaksızın her çocuk için ödeme yapılacak. 

Ne Kadar Ödeme Yapılacak?
Taşeron işçiye eğitim ödemesi her çocuk için yapılacak. Ödemenin miktarı çocuğun eğitim durumuna göre belirlenecek. İlk olarak işçi çocuğunun öğrenim belgesini ibraz edecek. Daha sonra ödemeyi alacak. 

Bu kapsamda ilkokul öğrencileri için 100 TL, ortaokul öğrencileri için 110 TL, lise ve dengi okullardaki öğrenciler için 120 TL, yüksek okul ve üniversite öğrencileri içinse 140 TL ödeme yapılacak. 

Eğitim desteği okulların açıldığı Eylül ayında çocukların eğitim giderleri arttığı için yapılacak. Bu ödemeler tek sefere mahsus olacak ve aylık olarak ödenmeyecek. 

Taşeron İşçiye Her Çocuk İçin 25 TL
Taşeron işçilere rutin olarak yapılan çocuk yardımı ise aylık 25 TL ile sınırlı. Bu ödeme en fazla 3 çocuk için yapılıyor. Üç çocuğu olan taşeron işçi aylık 75 TL düzenli olarak çocuk yardımı alıyor.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum