1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Kadrolu Taşerona 1.567 TL Harcırah!
Kadrolu Taşerona 1.567 TL Harcırah!

Kadrolu Taşerona 1.567 TL Harcırah!

Harcırah tartışmasına Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Maliye Bakanlığı bu tartışmaya son noktayı koydu. ‘‘İşçilerin farklı nedenler ile emekliliklerini istemesi ya da emekli olması, harcırah ödenmesi için yeterlidir.’’

A+A-

2018 Nisan’da Kadroya Geçen Taşeron İşçilere Harcırah
Geçtiğimiz yılın Nisan ayından bu yana taşerondan kadroya geçen çok sayıda işçi var. Sözü edilen kadrolu taşerona harcırah ödemesi onları da kapsıyor. Bakanlık emeklilik harcırahının hem çalışan kamu işçileri için hem de kadroya geçen işçileri için verilebileceğini belirtti.

Kıdem tazminatı için ayrı bir değerlendirme…

Harcırah söz konusu olduğunda elbette tazminat da gündeme geldi. Bakıldığında, direkt olarak harcırahtan ayrı tutulan bir tazminat durumu olduğu bildirilmiştir. Çalışanlar ne kadar harcırah alacağını, ödemenin ne zaman ve ne şartlarda yapılacağını merak ediyor. Harcırah ödemesi hakkında merak edilenler resmi olarak açıklanacaktır.

Harcırah Ödemesi Ne Kadar?
Merak edilenler arasında harcırah ödemesinin ne kadar olacağı var. 1.580,87 TL harcırah ödemesi gerçekleşecektir. Emeklilik harcırahı bu tutar üzerinden verilecektir. 2019 yılının ocak ayı maaş katsayısı ile bakanlık tarafından önceden yayınlandığı şeklide hesaplama olacaktır. 

Tazminat Alınmasına Engel Değil;
Tazminatın alınmasına engel olmadığından harcırah almak konusunda tedirgin olunmamalıdır. Bakıldığında direkt olarak tazminat alınması öncesinde, harcırah alınması da yasal olacaktır. Harcırah alma hakkı ile ilgili yasal mevzuat detaylı şekilde işçilere açıklanmış olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler