1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Kadrolu Taşerona İkramiye
Kadrolu Taşerona İkramiye

Kadrolu Taşerona İkramiye

Kamu kurumlarında çalışan işçilere bilindiği üzere tediye ödemesi yapılmaktadır. Alınacak bu tediye ücretine kadrosunu almış olan taşeron işçiler de dahil edilecek.

A+A-

Kamu işçilerine tanınan hak olarak 13 günlük tediye ücretine kadroya dahil edilmiş kadrolu taşeron işçiler ve o personellerde yararlanacak. İşte detaylar.

Yıl içerisinde 52 günlük ilave tediye ödemeleri dört taksitte yapılıyor. Ocak-haziran-ağustos/eylül ve aralık aylarında kamu işçilerine 13'er günlük tediye ödemesi yapılıyor. Ocak-haziran ve ağustos tediye ödemeleri yapıldı. Şimdi sırada aralık ayında yapılacak ödeme var.

Kamuda kadroya geçen taşeron işçileri 2018 yılında 39 günlük tediye alacaklar. Kadro geçişleri tamamlanmadığı için ocak ayında yapılan ödemeden kadroya geçen taşeron işçileri yararlanamadı.

Son taksitin 7 Aralık'ta yatırılacağı kesinleşmişti. Kamu işçilerine bu yılki ilave tediye ödemesinin son taksiti 7 Aralık'ta ödenecek.

Tediye ödemesinin haczi mümkün değildir. Konuyla ilgili Yargıtay kararlarında da ilave tediye ödemelerine haciz konulamayacağı hüküm altına alınmıştır. Bu nedenle, borcu olan işçiye yapılan ilave tediye ödemesine haciz konulamaz.

Kamuda kadroya geçen taşeron işçiler de dahil olmak üzere kamuda görev yapan işçilerin tamamına 7 Aralık'ta 13 günlük ücretleri üzerinden tediye ödemesi yapılacak.

Bu kapsamda asgari ücretle çalışan bir işçiye yüzde 20'lik vergi dilimine girmiş olması nedeniyle 13 günlük ücreti karşılığı en az 591 TL ilave tediye ödenecek. Kamu işçisinin ücreti arttıkça eline geçen tediye miktarı da artacak.

Örneğin, 2.500 TL brüt ücreti olan bir kamu işçisine 728 TL, 3.000 TL brüt ücreti olan kamu işçisine 874 TL, 3.500 TL brüt ücreti olan kamu işçisine 1.019 TL ilave tediye ödenecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum