Kadrolu Zabıta ve VHKİ Memur Alımı Başvuru İlanı Resmi Gazetede

Kadrolu Zabıta ve VHKİ Memur Alımı Başvuru İlanı Resmi Gazetede

Kamuya kadrolu statüde Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı ila yine kadrolu statüde zabıta memuru alımı yapılacak. Zabıta ve VHKİ alımı başvuru süreci ve başvuru şartları 24 Ocak 2021 tarihli resmi gazetede yayımlandı.

Kamu kurum ve kuruluşlarına kadrolu memur alımı başvuruları kapsamında Belediye için yeni personel alımı ilanı yayımlandı. 24 Ocak 2021 tarihli resmi gazetede yayımlanan ilan neticesinden Şırnak iş ilanları bünyesinde Şırnak Belediyesi için 14 memur alınacak. İşte memur alımı başvuru sürecine dair tüm detaylar ve başvuru kadroları.

Memur Alımları Başvuru Süreci

Şırnak Belediyesi kadrolu zabıta memuru ve VHKİ alımı için adaylar başvurularını 8 - 13 Mart 2021 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde Şırnak Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü’ne (Şırnak Belediyesi Hizmet Binası Bahçelievler Mahallesi Cizre Caddesi No:2) müracaatlarını yapabileceklerdir. E-mail veya posta ile de başvuru yapılabilecektir.

Önlisans Mezunu Kadrolar

7 V.H.K.İ alımı için herhangi bir Önlisans programından mezun olmak, MEB onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek gerekiyor.

1 Zabıta Memuru alımı için herhangi bir Önlisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor.

Lisans Mezunu Kadrolar

1 Zabıta Memuru alımı için herhangi bir Lisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak

5 V.H.K.İ alımı için Fakültelerin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Ekonomi, İşletme, İktisat, Maliye, Kamu Yönetimi, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi, Bankacılık, Muhasebe, İnsan Kaynakları Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Bankacılık ve Finans, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Basın ve Yayın, Pazarlama, Medya ve İletişim,  Sosyal Hizmet,  Bilgi ve Belge Yönetimi, Yerel Yönetimler, İşletme / İşletmecilik, İş İdaresi, Sağlık Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, İşletme Bilgi Yönetimi, Türkçe öğretmenliği,Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği, Rehberlik, Okul Öncesi Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Beden Eğitimi Öğretmenliği, Matematik Öğretmenliği, Tarih, Coğrafya lisans programlarının  birinden mezun olmak gerekiyor.

MEB onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek gerekiyor.

Memur Alımları Başvuru Genel ve Özel Şartları

Şırnak Belediyesi kadrolu memur alımları için başvuru genel ve özel şartları bulunmaktadır. Kamuya memur alımlarında istenen genel başvuru şartlarına aşağıdaki “Başvuru Kılavuzu”ndan ayrıca ulaşabilirsiniz. İşte başvuru özel şartları

2020 KPSS’den P3 ve P93 puan türlerinden en az 60 almış olmak şartı aranıyor. Ayrıca daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekiyor.

Zabıta Alımları Başvuru Özel Şartları

Zabıta memuru kadrolarına başvuracaklar için boy ve kilo şartı bulunuyor. Adaylar tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+, -) 10 kg’dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar 13 Ekim 1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B sınıfı ehliyet sahip, Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.