1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kadroya Alınmak İçin Cumhurbaşkanlığı Anketi
Kadroya Alınmak İçin Cumhurbaşkanlığı Anketi

Kadroya Alınmak İçin Cumhurbaşkanlığı Anketi

Cumhurbaşkanlığı tarafından milyonlarca memuru ilgilendiren yeni uygulama ile personel anketi yapılacağı açıklandı.

A+A-

Özel sektör çalışma disiplininde önemli bir yeri bulunan personel odaklı anket çalışmaları, devlet kademelerinde de kullanılabilir hale getirilerek, kamu kurum ve kuruluşlarında kalite arttırma ve memnuniyet odaklı bir sisteme entegre edilecek.

Yapılacak olan yeni uygulama bizzat Cumhurbaşkanlığı tarafından resmi bir şekilde kamuoyunun bilgisine sunulurken, söz konusu uygulama yaklaşık olarak 3 milyon memuru doğrudan alakadar edecek ve memur verileri bir havuzda toplanacak.

Yeni uygulama Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi hiçbir koşul altında üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılmamış olacak ve bahsi geçen anketten alınacak bilgiler 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı (CBİKO) tarafından işlenmiş olacak.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada ise yeni uygulamanın amacı için; memurların memnuniyeti, kurumlarda çalışma disiplinin daha da kaliteli bir seviyeye geçiş yapması ve işleyiş içerisindeki aksaklıkların olumlu usuller ile çözüme kavuşturulması olarak beyanda bulunuldu.

E-Devlet üzerinden giriş yapılacak sisteme doğrudan anket usulü ile katılım sağlamak mümkün olmaktadır. Anketin baz aldığı memur sınırlılıkları ise sözleşmeli personel bazında olup; özlük hakları, maaş ve memnuniyetsizliklerin bulunduğu konular olarak ifade edilmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.