1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Kadroya Alınmayan Taşeron İşçiler Haklarını Talep Ediyor
Kadroya Alınmayan Taşeron İşçiler Haklarını Talep Ediyor

Kadroya Alınmayan Taşeron İşçiler Haklarını Talep Ediyor

Ülke genelinde özellikle sosyal ve özlük haklara dair yaşanan mağduriyetlerden dolayı sıklıkla gündemde yer bulan taşeron işçilere yönelik kadro talepleri yükselmeye başlandı.

A+A-

Türkiye’de geçtiğimiz dönemden bu yana başat gündem sorunlarından birisi haline gelen taşeron işçilik sorunu ile ilgili olarak her geçen gün yeni talepler ve adımlar atılmaya devam etse de kadro alamayan taşeron işçilerin sorunlarına yönelik henüz bir adım atılmış değil.

Yaklaşık 1 milyon taşeronun kadroya alınma sürecinden sonra kadro dışı kalan ve o günden bu yana kadro taleplerini sıklıkla dile getirmeye çalışan taşeron statüsündeki emekçilerin sayısının gittikçe arttığı ve bu grubun her platformda sorunlarını anlatmaya çabaladıkları gözler önüne geliyor.

Sendikaların süreç içerisinde sözcülük girişimleri kısmen sorunların iletilmesinde bir veri ve olumlu adım olarak görülürken, özellikle yerel seçimlerin atmosferinde bahsi geçen kadro alamayan taşeron işçilere yönelik olumlu politikaların geleceğine dair beklentiler vardı.

Yerel seçimlerin atmosferinden kısmen çıkılmış olunmasına rağmen hala gündeme yönelik soru ve meclis gündeminde usul çalışmaları yapılmadığı için taşeron işçiler ise hala konu hakkında kendi mağduriyetlerinin de çözümü odaklı olarak çalışmalar yapılması inancını taşıyor ve yetkililere çağrıda bulunmaya devam ediyorlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
İlgili Haberler