1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Kadroya Geçen Taşeron İşçiler İçin 11 Soru ve Cevap (Taşeron Görüşü)
Kadroya Geçen Taşeron İşçiler İçin 11 Soru ve Cevap (Taşeron Görüşü)

Kadroya Geçen Taşeron İşçiler İçin 11 Soru ve Cevap (Taşeron Görüşü)

1-Taşıt, 2-Yemek, 3-Yol, 4-Sendika... Sağlık Bakanlığı tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na taşeronlar ile ilgili tereddüt edilen hususlar hakkında soru yöneltildi.

A+A-

Taşıt Yardımı 
Sağlık Bakanlığı 696 sayılı KHK ile daimi kadroya geçirilen işçilerin taşıt yardımları ile ilgili soru yöneltti. Bu kapsamda ücretsiz servis hizmetlerinden faydalanan işçilere hali hazırda taşıt yardımı yapılıp yapılmayacağı konusunda görüş istendi. Çalışma Bakanlığı ise taşıt yardımı ile ilgili tüm ihtilaflı konularda kadroya geçiş öncesi uygulanan yöntemlere başvurulması gerektiğini belirtti. 

Yemek Yardımı
Daimi işçi statüsüne geçen işçilere verilen yemek yardımı ile ilgili ise Çalışma Bakanlığı işçi lehine bir görüş belirtti. Bu görüşe göre yüksek olan yemek yardımı ücretinin tercih edilmesi gerektiği ifade edildi. 

Çalışma Bakanlığı’na yöneltilen sorulardan birisi de sendika aidatları ile alakalı oldu. Sendika aidatlarının kesilip kesilmeyeceği konusunda görüş isteyen Sağlık Bakanlığı’na net bir şekilde cevap verildi. Bu kapsamda sendika üyeliği ve toplu iş sözleşmesi devam eden kişilerden aidat alınması gerektiği, sözleşmesi ve üyeliği biten kimselerden de aidat alınmaması gerektiği ifade edildi. 

Yukarıda belirtilen sorulara ek birçok soru da yanıtını buldu. Toplamda 11 soruya cevap veren Çalışma Bakanlığı böylelikle merak edilen hususları aydınlatmış oldu. Ayrıca açıklanan bu görüşler diğer Bakanlıklara ve kamu kuruluşlarına da örnek teşkil edecektir. Dolayısıyla tüm soru işaretleri yayınlanan bu görüş ile açıklığa kavuşturulmuş oldu. Sağlık Bakanlığı'na verilen taşeron görüşünü görüntülemek için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
İlgili Haberler