Kalkınma Ajansları Yüksek Maaşla 26 Memur Alımı

Kalkınma Ajansları Yüksek Maaşla 26 Memur Alımı

Resmi Gazete'de yayımlanan 18 Kasım tarihli memur alımı ilanlarında kalkınma ajanslarının farklı kadrolarda yapacağı toplamda 26 memur alımı kılavuzu yayımlandı. KPSS'li ve KPSS'siz yapılacak kamu personeli alımları için başvurular 9 Aralık'ta başlayacak.

Kuzeydoğu Kalkınma Ajansı ve Serhat kalkınma ajansının yapacağı memur alımı üst derece kadro olduğu için yüksek maaş verilecek. KUDAKA 14 SERKA 12 olmak üzere toplamda 26 memur kamuda istihdam edilecek.

Kadro dağılımı:

Yayımlanan 2 farklı ilanda da kadro dağılımı belirlendi. Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın yayımladığı ilanda 9 uzman personel, 1 hukuk müşaviri, 1 iç denetçi ve 3 destek personeli alımı gerçekleştirilecek. Serhat Kalkınma Ajansı bünyesinde de 10 uzman, 1 hukuk müşaviri ve 1 iç denetçi alımı gerçekleştirecektir.

Başvuru tarihleri:

Sınavla alım yapılacak kadrolara başvurmak için adaylar 9 Aralık 2019 tarihini bekleyecek. Son başvuru tarihi ise 23 Aralık 2019 olarak belirlendi.

Nasıl başvuru yapılacak:

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, her iki ajansın da kamu personeli alımı için 9 Aralık'tan itibaren Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın sınav başvuru sistemi üzerinden online bir şekilde başvuru yaparak işlemlerini gerçekleştirecek. Başvuru tarihleri başladığında ayrıca sitemizde tekrar duyuru yapılacak. 

Önemli tarihler:

Kalkınma ajanslarının memur alımı başvuruları sonucu 3 Ocak 2020 tarihinde sözlü sınava katılacak adaylar açıklanacak. 15, 16 ve 17 Ocak 2020 tarihlerinde de sözlü sınavlar gerçekleştirilecek.

KPSS ve YDS şartı:

Sınavlara başvuracak adayların belirtilen kadrolarda ve puan türlerinde KPSS'den en az 80 puan almaları gerekmektedir. Kadrolara göre 80 puan alınması gereken puan türleri aşağıdaki gibidir.

Serhat Kalkınma Ajansı için;

serkatabanpuan.jpg SERKA, KPSS hukuk kadrosunda KPSS şartı olmadan alım da gerçekleştirecek. Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı için; kudakatabanpuan.jpg

Alımı yapılacak kadroların belirtilen mezuniyet ve KPSS taban puanı şartlarını sağlamaları takdirde alım ilanına başvuru yapabilecek.

Kamu kurum ve kuruluşlarına kamu personeli alımı ilanlarını takip etmek için memur alımı sayfamızı ziyaret edin.  Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın 14 memur alımı kılavuzu için tıklayınız. Serhat Kalkınma Ajansı bünyesinde 12 memur alımı için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.