1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Kalkınma Bakanlığı Taşeron Sınav Tarihlerini Duyurdu
Kalkınma Bakanlığı Taşeron Sınav Tarihlerini Duyurdu

Kalkınma Bakanlığı Taşeron Sınav Tarihlerini Duyurdu

Kalkınma Bakanlığı taşeron başvurusu sonucu kabul edilenlerin gireceği sınava ilişkin bir duyuru yayınladı. Sözlü ve Uygulamalı Sınavlar ...

A+A-

Kalkınma Bakanlığı bünyesinde toplam 178 personel sınava girecek olup her bir branş için ayrı sınavlar uygulanacak. Bu kapsamda bazı branşlara sadece sözlü sınav uygulanacakken bazılarına hem sözlü hem de uygulamalı sınavlar yapılacak. Bu kapsamda temizlik, yemekhane ve güvenlik personelleri sadece sözlü sınava tabi tutulacak iken teknik destek personelleri ile yazılım personelleri hem sözlü hem de uygulamalı sınavlara tabi tutulacak. 

Her bir personel için sınav tarihleri teker teker yayınlandı. Bu kapsamda 12 Mart tarihinde başlayacak olan sınavlar 17 Mart tarihinde sona erecek. Sınavdan başarılı olan kişiler daimi kadroya geçirileceklerdir. 

Sınav Konuları
Kalkınma Bakanlığı taşeron sınavı için konu başlıklarını da yayınladı. Bu kapsamda her bir kadrodaki kişilerin sorumlu tutuldukları alanlar belirlendi. Ayrıca adayların belirlenen sınav tarihlerinden 15 dakika evvel sınav yerlerinde hazır bulunmaları gerektiği de ifade edildi. Adaylar sınava gelirken yanlarında kimlik belgeleri ile birlikte gelecekler. Ancak kimliğin TC Kimlik numarasını gösterir geçerli bir belge olması gerekmektedir. 

Daha önceden de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından ifade edildiği üzere bu sınavlar formalite gereği yapılacaktır. Dolayısıyla da tüm herkesin geçmesi beklenmektedir. Ancak istisnalar yaşanırsa bu durumda da itiraz hakkı bulunmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.