Kamu Denetçiliği Kurumu 15 Kamu Personeli Alımı

Kamu Denetçiliği Kurumu 15 Kamu Personeli Alımı

Kamu Denetçiliği Kurumu bünyesinde istihdam edilmek üzere yayınlanan ilan ile toplam 15 kamu personeli alımı gerçekleştirilecek.

(KDK) Kamu Denetçiliği Kurumu Ankara 15 kamu personeli alımı ihtiyacını gidermek üzere ilana çıktı. Alımlar uzman yardımcısı unvanı ile yapılacaktır.

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Toplam 15 uzman yardımcısı alımının 7’si hukuk mezunları arasından 8’i ise İİBF bölümlerinden gerçekleştirilecektir. Sözlü sınava alınacak personel sayısının 4 katı kadar aday çağrılacaktır.

Başvuru Şartları

Bu ilana başvuru yapacak adayların 2017 veya 2018 KPSS sınavından ilgili puan tründe puan almış olmaları gereklidir. Hukuk mezunları için P4 puanı esas alınırken İİBF mezunları için P33 veya 38 puan türleri dikkate alınacaktır. Puan sıralamasına göre alınacak personelin 4 katı kadar aday çağrılacaktır. Ayrıca asgari olarak 70 puan ve üzeri puan alan kimseler çağrılacaktır.

Devlet Memurları Kanunu madde 48’de yer alan şartları taşıyan adaylar başvuru yapabilirler. Ayrıca 01.01.1983 tarihinin öncesinde doğan kimseler başvuru yapamayacaklardır.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Bu ilana başvurular 22 Ekim Pazartesi itibariyle başlayacak ve 5 Kasım 2018 tarihine kadar devam edecektir. Başvurular www.ombudsman.gov.tr adresi üzerinden yapılabileceği gibi ilgili belgeleri posta ile göndererek de yapılabilir.

Başvurular yapıldıktan sonra sözlü sınava girmeye hak kazanan kimseler kurumun internet sitesinden ilan edilecektir. Kişiler sözlü sınavda iktisat, maliye, hukuk ve kamu yönetimi alanlarından sorumlu olacaklardır. Sözlü sınavda başarılı olabilmek için 70 ve üzeri puan almak gereklidir. Sözlü sınavda başarılı olanlara güvenlik soruşturması yapıldıktan sonra atamaları gerçekleştirilecektir.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.