Kamu En Az Lise Mezun 19 Memur Alımı Başvuru Koşulları

Kamu En Az Lise Mezun 19 Memur Alımı Başvuru Koşulları

Kamu ilanları arasında yerini alan GAİB 19 memur alımı bulunuyor. En az lise mezunu adayların başvuru yapabildiği ilana başvuru şartları neler olduğu kılavuzla birlikte sunuldu. Kadrolu alımı başvuru tarihleri ne zaman olacak?

Kamu personel alım ilanları devam ediyor. Son yayınlanan ilanda GAİB en az lise mezunu adaylar arasından 19 memur alımı yapacağını duyurdu. Alım 3 farklı unvanda gerçekleşiyor. Şoför, idari memur ve uzman yardımcısı olarak unvan verilecektir. Alım sınav ile kılavuz içerisinde belirtilen tarihte yapılacak.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’ne Uzman Yardımcısı kadrosu için 14 (Ondört), İdari Memur kadrosu için 4 (Dört) ve Şoför kadrosu için 1 (bir) olmak üzere, aşağıda belirtilen kriterler çerçevesinde sözlü sınavla, toplam 19 (Ondokuz) personel alınacaktır.

Uzman yardımcısı kadrosundaki personellerin 9’u Gaziantep Merkez Hizmet Binamızda, 1’i Malatya İrtibat Bürosu’nda, 1’i Cizre İrtibat Bürosu’nda, 1’i Mardin İrtibat Bürosu’nda, 1’i Diyarbakır İrtibat Bürosu’nda, 1’i Şanlıurfa İrtibat Bürosu’nda görevlendirilecektir.

İdari Memur kadrosundaki personellerin ise 3’ü Gaziantep Merkez Hizmet Binamızda, 1’i ise Kilis İrtibat Bürosu’nda, 1 adet Şoför kadrosunda görev yapacak personel ise Gaziantep Merkez Hizmet Binasında görevlendirilecektir.

kamu-memur.jpg

Şoför alımı; lise mezunu olmaları gerekmektedir. 7 Ekim 2018 tarihinde ortaöğretim mezunları için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından asgari 70 puan almış olmak gerekmektedir.

İdari memur alımı: Siyasal Bilgiler, Hukuk, İ.İ.B.F, İktisat, İşletme ve İletişim Fakülteleri ile Uluslararası Ticaret, İstatistik, Ekonometri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Tekstil Mühendisliği ve Gıda Mühendisliği Bölümleri mezunu olmaları isteniyor. 22.07.2018 veya 14.07.2019 tarihlerinde lisans mezunları için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları asgari 70 puan almış olmak.

Uzman Yardımcısı alımı; Siyasal Bilgiler, Hukuk, İ.İ.B.F, İktisat, İşletme ve İletişim Fakülteleri ile Uluslararası Ticaret, İstatistik, Ekonometri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Tekstil Mühendisliği ve Gıda Mühendisliği Bölümleri mezun olmaları gerekiyor. 22.07.2018 veya 14.07.2019 tarihlerinde lisans mezunları için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları 70 puan almış olmak.

GAİB memur alımı kılavuz içerisinde tüm ayrıntılar yer alıyor.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.