1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kamu İç Denetçi Sertifika Sınavı Hakkında Duyuru Yayımlandı
Kamu İç Denetçi Sertifika Sınavı Hakkında Duyuru Yayımlandı

Kamu İç Denetçi Sertifika Sınavı Hakkında Duyuru Yayımlandı

Kamu İç Denetçiliğine dair verilen sertifikayı hak edebilmek için yapılacak olan sınav hakkında duyuru ilan edildi.

A+A-

Kamuda iç denetçi unvanı görevlendirmelere katılabilmek amacıyla alınması ve devlet tarafından onaylı şekilde takdim edilmesi gereken iç denetçiliğe dair sertifika sınavı hakkında açıklanan duyuru ile konu hakkında belirlenmiş olan detaylar kamuoyunun bilgisine sunuldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre yapılacak olan İç Denetçilik sınavına dair detaylar adayların bilgisine sunuldu. Adaylar sınavın gidişatı ve uygulanacak tarihler hakkında bilgi alabilmek için bahsi geçen duyuruya resmi sayfadan erişebilecekler.

Yapılan duyuruya göre sınavın yapılacağı tarih 20 Mayıs 2019 tarihi olarak ilan edildi. Sınav Hazine ve Maliye Bakanlığı Ankara Mesleki Eğitim Kursu yerleşkesin yapılacaktır. Sınavın uygulanacağı saatler ise 10:00 – 12:30 arasında yapılacağı ilan edilmektedir.

Sınava dair başvuru yapmak isteyen adayların; nüfus cüzdanı fotokopilerinin olduğu belge ve bahsi geçen görev için idare tarafından onaylanmış hizmet döküm belgesini temin etmeleri gerekmektedir. 

Ayrıca; kamu iç denetçiliği yapılabilirliğine dair olan sertifikanın fotokopi nüshası ile fiili olarak yapılan görev süresinin belgelendiği evrakı da dosyaya ekleyerek 8 Nisan 2019 tarihinin mesai bitimi olan 17:30 saatine kadar şahsen veya posta yolu ile başvuru yapılması gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler