Kamu İşçilerine Bayram Öncesi İkramiye

Kamu İşçilerine Bayram Öncesi İkramiye

Kamuda çalışan işçilere ödenen ikramiyeler 22 Mayıs tarihinde yatırılacak. En düşük tutarın ise 948 lira olması bekleniyor.

1 Milyon İşçi Faydalanacak

Kamuda istihdam edilen 1 milyondan fazla kamu işçisi bayrama girmeden evvel ilave tediye ödemelerini alacak. Kamuda taşeron işçiler iken kadro alan personeller maaşlarına göre değişen tutarlarda ikramiye ödemesi alacaktır.

Buna göre en düşük maaşı alan işçiler 948 lira net ödemeyi hesaplarına almış olacak. Ek ödemeler ise işçilerin özel durumlarına göre değişkenlik gösterecektir.

Her yıl 2 defa yapılan bu ödemelerin ilki ocak ayı içerisinde yapılmıştı. İkincisi ise Mayıs ayında yapılacak. Ramazan bayramından evvel ödemenin hesaplara geçecek olması da işçiler açısından oldukça sevindirici olarak karşılandı.

Şirket İşçisi Faydalanamayacak

Kamuda çalışmasına karşın bir şirketin işçisi olan çalışanlar ise bu tediye ödemelerinden istifade edememektedir. Bu nedenle şirket işçileri 22 Mayıs tarihinde yatırılacak ikramiyelerden istifade edemeyecektir.

Taşerondan kadroya geçen işçilerin kayıplarından birisi ise enflasyon farkı alamamaları olmuştur. Zira geçiş sözleşmesinde bu husus özellikle belirtilmişti. Ancak sürenin dolması ile birlikte yeni toplu sözleşme imzalanması ve enflasyon farkının da yansıtılması konusu yeniden masaya yatırılacaktır.

Tüm bu gelişmeler ile ilgili en yeni açıklamalar ve olayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Sizler de sitemizi takip ederek işçiler ile ilgili gelişmeleri kaynağından hızlı ve doğru bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum