Kamu İşçileriyle Toplu Sözleşmede Anlaşıldı

Kamu İşçileriyle Toplu Sözleşmede Anlaşıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, hükümet ve kamu işçilerinin hakkını savunan sendikalarla anlaşmaya vardıklarını ve yaklaşık 200 bin kamu işçisini ilgilendiren toplu sözleşmenin imza tarihinin belli olduğunu açıkladı. Kamu işçileri...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yaklaşık 200 bin kamu işçisine müjdeyi verdi.

Hükümetin Türk-İş başta olmak üzere diğer sendikalarla %100 anlaşmaya vardığını anlatan Mehmet Müezzinoğlu toplu sözleşme için tarih de verdi.

Mehmet Müezzinoğlu yaklaşık 1,5 aydır sendikalarla bu konu hakkında görüştüklerini, özellikle Ramazan bayramından sonra yoğun ve olgun bir çalışmayla %90 olan uzlaşmayı %100’e çıkardıklarını açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, yaptığı açıklamada hükümete de teşekkürlerini illeti. İşçilerin enflasyon karşısında ezilmesini önlediklerini, hatta işçilere enflasyon karşısında fazla olacak şekilde bir artış düşündüklerini açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım’a da teşekkürlerini ileten Mehmet Müezzinoğlu, 3 Temmuz 2017 Pazartesi günü saat 11.00’de Binali Yıldırım’ın başkanlığında Türk-İş Başkanı’yla beraber yaklaşık 200 bin kamu işçisini ilgilendiren toplu sözleşmeyi imzalayacaklarını belirtti. Kamuoyu bilgilendirmesi için Binali Yıldırım’ın 3 Temmuz 2017 tarihinde saat 11.00’de Bakanlar Kurulu öncesinde açıklama yapacağını ifade etti. İşçilere hayırlı olması temennisinde de bulundu.

Bakan Müezzinoğlu, CHP’nin yaptığı adalet yürüyüşü hakkında da açıklamalarda bulundu. Yapılan bu yürüyüşü adalet yürüyüşü olarak görmediğini belirtti. Bizler alın teri döküyoruz onlar ise ayak teri döküyor şeklinde ifadelerine devam etti.

Yarın Bakanlar Kurulu öncesi yapılan zam açıklamasına İş İlanları Kariyer haber sitemiz üzerinden en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum