Kamu İstinye Üniversitesi 129 Personel Alımı Yapıyor

Kamu İstinye Üniversitesi 129 Personel Alımı Yapıyor

Kamu İstinye üniversitesi tarafından yayınlana ilanla 129 personel alımı yapılacaktır. Başvurular 3 Şubat 2020 tarihi bitimine kadar yapılacaktır. Kamu üniversitesi personel alımı şartları neler? 

Kamu İstinye Üniversitesi 129 personel alımı ilanı yayınladı. İlan 20 Ocak tarihinde yayınlanmıştır. Başvurular da ilanın yayınlanmasıyla birlikte başlamıştır ve son başvuru tarihi 3 Şubat günüdür. Adaylar 6 Şubat’ta ön değerlendirmeye alınır ve seçilen adaylar listelenir. Listeye giren adaylar yazılı sınava girecektir. Sınav 10 Şubat’ta yapılacak ve sonuçlar 14 Şubat’ta açıklanacaktır.

Tıp fakültesi, sağlık bilimleri, fen edebiyat, mühendislik fakülteleri, güzel sanatlar ve eczacılık fakültelerine akademik personel alımı yapılacaktır. Bu fakültelere hangi pozisyonlara ve hangi şartlarla alım yapılacağı ilanda belirtilmiştir.

Adaylardan genellikle YDS 50 ya da 70 puan, ALES’ten ise 80 puan aranmaktadır. Örneğin tıp fakültesine yapılan alımlarda bu puan şartları aranmamaktadır. Ayrıca bilimsel yayın ya da deneyim gibi özel şartlar da aranmaktadır.

İstenen Belgeler

Başvuru yapan adaylar başvuruların değerlendirilmesi için bazı belgeler teslim etmelidir. ALES, YDS sonuç belgesi, vesikalık fotoğraf, özgeçmiş, diploma fotokopisi, askerlik belgesi adli sicil kaydı, bilimsel yayınlar ve aranan özel şartlara ilişkin belgeler gibi pek çok belge sunulmalıdır.

Başvuru yapan adaylar 15 gün içinde bu belgeleri eksiksiz olarak sunmalıdır. Yapılan inceleme sonucunda şartları sağlayan adaylar belirlenir. Bu adaylar sözlü sınava alınacaktır. Mülakatta başarılı olanlar ise akademik personel olarak İstinye Üniversitesi’nde belirlenen pozisyonlarda istihdam edilecektir.

Personel alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.