Kamu KPSS’siz ve KPSS 50 Puanla Memur Alımları! Teknisyen Sekreter ve Şoför Alımı

Kamu KPSS’siz ve KPSS 50 Puanla Memur Alımları! Teknisyen Sekreter ve Şoför Alımı

Kamu Kurumları yaptıkları açıklamalarda alınacak 14 personelin çeşitli unvanlarda sözleşmeli kamu personeli olarak kurumlar bünyesinde istihdam edileceğini belirtti. KPSS'siz ve KPSS 50 puanları ile başvuru yapılacak.

KPSS'siz ve KPSS 50 puan ile başvuru yapılacak memur alımları bulunuyor. Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel müdürlüğü ve Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre alınacak 14 personelin sözleşmeli kadroda 1 Sekreter, 4 Gemi Adamı, 2 Tekniker, 6 Teknisyen ve 1 Şoför olarak kurumlar bünyesinde görevlendirileceği belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı Muskat Büyükelçiliği Sekreter için aranan nitelikler 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli ve başvuruda istenen belgeler

Başvurular aşağıdaki evraklarla birlikte Büyükelçilik posta adresine (P.O. Box: 47 P.C.115 MSQ Muscat - Sultanate of Oman) adresine ulaşacak şekilde yapılacak.

İstenen belgeler

Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir), Özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim Ateşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”), Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge ve Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf istenmektedir.

Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel müdürlüğü Adaylarda aranan genel şartlar

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak, 657 sayılı Kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmamak, Sınav tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, Son 1 (bir) yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak şartları aranmaktadır.

Şoför için aranan nitelikler (1 personel)

En az Ortaöğretim mezunu olmak, En az 5 yıllık B sınıfı ehliyete sahip olmak, Cinsiyeti erkek olmak, ÖSYM tarafından 2018 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) meslek lisesi mezunları için KPSS P94 puan türünden 50 (elli) ve üzerinde puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Gemi Adamı için aranan nitelikler (4 personel)

En az Ortaöğretim mezunu olmak, Gemiadamı ehliyetine sahip olmak ve Mesleğiyle ilgili en az 2 yıl çalışmış olmak ve bunu belgelemek şartları aranmaktadır.

Teknisyen için aranan nitelikler (6 personel)

Meslek liselerinin gemi makineleri bölümünden mezun olmak, Gemiadamı ehliyetine sahip olmak, ÖSYM tarafından 2018 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) meslek lisesi mezunları için KPSS P94 puan türünden 50 (elli) ve üzerinde puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Tekniker için aranan nitelikler (2 personel)

Gemi Makineleri, Gemi Makineleri İşletme veya Mekatronik Önlisans programından mezun olmak, Gemiadamı ehliyetine sahip olmak, ÖSYM tarafından 2018 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) Önlisans mezunları için KPSS P93 puan türünden 50 (elli) ve üzerinde puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Başvuruda istenen belgeler

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı’ndan veya kurum internet adresinden temin edecekleri başvuru formunu doldurarak İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına şahsen müracaat veya son başvuru tarihinde Genel Müdürlüğe ulaşacak şekilde posta ile yapılması gerekmektedir, Nüfus cüzdanı fotokopisi, 2018 KPSS sonuç belgesi (E-devlet üzerinden alınacak barkotlu veya ıslak imzalı hizmet dökümü) (Gemiadamı hariç), Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya E-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi, Gemiadamı, Tekniker ve Teknisyen için Gemiadamı ehliyetinin örneği, Gemiadamı pozisyonu için çalıştığı süreleri gösterir (E-devlet üzerinden alınacak barkotlu veya ıslak imzalı hizmet dökümü), Destek Personeli için B sınıfı ehliyeti örneği, İyi hal kağıdı (30 gün içerisinde alınmış olmalıdır) ve Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi başvuru forma yapıştırılacaktır) istenmektedir.

Başvuru zamanı

Adayların bu ilanın resmi gazetede yayım tarihinden (23 Haziran 2020) itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde başvurmaları kaydıyla başvuruları geçerli kabul edilecektir. Başvuru sırasında yukarıda istenen belgelerin teslimi zorunludur.

Başvuru kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.