Kamu Personeli 1 Haziranda Görev Başında Olacak!

Kamu Personeli 1 Haziranda Görev Başında Olacak!

Türkiye'de mart ayında görülen korona virüsü nedeniyle kamu çalışanları esnek ve uzaktan çalışma modeline geçmişti. Kademeli olarak başlayan normalleşme süreciyle beraber kamu çalışanlarının idari izinlerinin ve normal mesainin başlayıp başlamayacağı da g

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü kabine toplantısı ardından canlı yayında yaptığı açıklamada Kamu Çalışanlarının mesaileri ile ilgili bilgiler de yer aldı.

Bilindiği gibi; Covid-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, bu salgınla mücadeleyi ve etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmayacak ve kamu hizmetlerini aksatmayacak şekilde, ihtiyacı karşılayacak kadar asgari sayıda personelin bulundurulması şartıyla esnek ve uzaktan çalışma sistemine geçilmişti.

Bu kapsamda; Bazı bakanlıklar personeli için haftada üç gün nöbet yazmaya, bazı bakanlıklar ise çalışılan yerlerdeki görev dağılımına göre 1 gün nöbet 1 gün iş şeklinde görev çizelgesi oluşturarak görev yapmaktaydı.

Korona virüs ile ilgili yaşanan olumlu gelişmeler sebebiyle salgının başlangıcında başlatılan kısıtlamalar normalleşme sürecinde kademeli olarak esnetilmiş ve çalışma hayatına yönelik olarak yeni tedbirlerle beraber sosyal yaşam normale dönmeye başlamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı konuşmada 1 Haziran'dan itibaren uygulanacak "normalleşme" kararlarını açıkladı.

Buna göre; kronik hastalığı bulunan ve idari izinli sayılan kamu çalışanlarının durumları bağlı bulundukları kurumların inisiyatifinde olmak üzere, 1 Haziran 2020 tarihi itibarı ile tüm Kamu Çalışanları normal mesailerine başlayacaklar.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.