Kamu üniversitesi 12 sözleşmeli personel ilanı Resmi Gazete’de

Kamu üniversitesi 12 sözleşmeli personel ilanı Resmi Gazete’de

15 Ocak 2021 kamu personeli alım ilanları yayımlandı. Resmi Gazete üzerinden yayımlanan personel alımı ilanları için 12 kişilik kontenjan açılırken; başvuru şartlarının ve başvuru sürecinin yer aldığı kılavuz ilan edildi.

Kamu kurum ve kuruluşları dahilinde yayımlanan kamu personel alım ilanları adayların bilgisine sunulmaya devam ediliyor. Yayımlanan son ilanlara göre adayların başvuru yapabileceği 12 kişilik kamu üniversitesi personel alımı ilanının duyurulduğu açıklandı.

Mersin İş İlanları

Akdeniz Bölgesinin önemli istihdam merkezlerinden bir tanesi olan Mersin iş ilanları dahilinde yayımlanan personel alımı başvuruları akabinde hak kazanan adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin B fıkrası dahilinde Mersin Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliğinde istihdam edilecekleri bilgisi açıklandı.

Başvurular ilanın yayımlanma tarihi olan 15 Ocak 2021 itibari ile başlamaktadır. En son yapılacak başvuru işlemleri için geçerli olan tarih de 29 Ocak 2021 olarak ilan edilmektedir.

mersin.jpg

Başvurular Mersin Üniversitesi resmi internet adresinden online olarak yapılacak olup; bu aşama tamamlandıktan sonra adayların Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapması gerektiği ilan edilmektedir.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri ile Başvuru Şartları

7 Hemşire alımı için Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Hemşirelik Yüksekokulu veya Hemşirelik Fakültesi lisans programından mezun olmak şartı aranmaktadır.

1 Hemşire alımı için Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik bölümünden mezun olmak ve Yara bakımı eğitimi almış olmak şartı aranırken;

1 Hemşire alımı için de Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik bölümünden mezun olmak ve Nefroloji ve Endokrinoloji servislerinde çalışmış olmak şartı aranmaktadır.

1 Psikolog alımı için Psikoloji lisans programından mezun olmak ve Zeka Testi, Aile ve Evlilik Terapisi, Rorschach Testi ve Psikodrama Grup Psikoterapisi eğitimi sertifikasına sahip olmak şartları aranmaktadır.

1 Röntgen Teknisyeni alımı için Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programlarının birinden mezun olmak şartı aranırken; ayrıca

1 Sağlık Teknikeri alımı için de Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım, İlk ve Acil Yardım Önlisans mezunu olan adayların başvurularının kabul edileceği beyan edilmektedir.

Başvurularda KPSS B grubu puan sıralaması önem arz etmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum