Kamu Üniversitesi en az KPSS 60 ile 12 sözleşmeli personel alıyor

Kamu Üniversitesi en az KPSS 60 ile 12 sözleşmeli personel alıyor

Kamu personeli alımları için 25 Ocak 2021 Resmi Gazete ilanları yayımlandı. Toplamda 12 kişilik kontenjan açılan sözleşmeli personel alımı ilanları dahilinde farklı kategorilerde görevlendirmeler yapılacaktır. Detaylar haberimizde…

Türkiye genelinde gerçekleştirilen kamu personeli alım ilanlarına yenileri eklenmeye devam ediyor. 25 Ocak 2021 Resmi Gazete başvuru kılavuzları arasında yer alan kamu üniversitesi personel alımları için başvuru şartları ve başvuru sürecine dair bilgiler adayların bilgisine sunuldu.

Antalya İş İlanları

Akdeniz Bölgesinin ve Türkiye’nin önemli istihdam merkezlerinden bir tanesi olarak ön plana çıkan Antalya iş ilanları kapsamında yayımlanan personel alımları için başvuru yapacak olan adayların; hak kazanmaları halinde Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi bünyesinde görevlendirilecekleri açıklandı.

Başvurular Başladı!

2021 sözleşmeli personel alımı kategorisinde yer alan ila için ilgili başvuru süreci başladı. İlanın Resmi Gazetede yayımlanma tarihi olan 25 Ocak 2021 tarihinden itibaren başvurular alınmaya başlamış olup; her aday için bugünden itibaren 15 gün süre ile başvuru yapma hakkı bulunmaktadır.

Başvurular şahsen veya posta yolu ile yapılacak olup; evraklar Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Personel Daire Başkanlığı, Kestel Mahallesi Üniversite Caddesi Alanya/ANTALYA adresine teslim edilecektir.

Unvan - Kontenjan ve Başvuru Şartları 

Toplamda 12 kişilik kontenjan açılan alımlar için Hemşire, Tekniker ve Diğer Sağlık Personeli alımları yapılacaktır.

Hemşire alımları için; Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik Bölümü Mezunu olmak ve İlk Yardım Eğitmeni Sertifikasına Sahip Olmak şartları ile 1 Hemşire, Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik Bölümü Mezunu olmak ve en az 3 yıl tecrübe sahibi olmak şartı ile 1 Hemşire, Hemşirelik Bölümü Lisans Mezunu Olmak şartı ile 1 Hemşire, Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik Bölümü Mezunu olmak ve KPSS puan şartına uygun olmak koşulu ile 1 Hemşire ve son olarak, Hemşirelik Bölümü lisans mezunu olmak ve ayrıca lisans eğitiminden sonra alanında en az 2 yıl deneyime sahip olmak şartı ile 1 Hemşire alımı yapılacaktır.

Sağlık Teknikeri alımları için; Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım, İlk ve Acil Yardım Ön Lisans mezunu 1 kişi; Radyoloji, Tıbbı Görüntüleme Teknikleri Ön Lisans Mezunu olan 1 kişi, Diş Protez, Diş Protez Teknikerliği veya Diş Protez Teknolojisi Ön Lisans mezunu olan 1 kişi istihdam edilecektir.

Diğer Sağlık Personeli alımı için; Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Ön Lisans Programından mezun olmak şartı ile 1 kişi ve Sağlık Meslek Liselerinin Acil Tıp Teknisyenliği veya İlk Yardım ve Acil Bakım Teknisyenliği mezunu olan 1 kişi istihdam edilecektir. Ayrıca bu alanda Sağlık Meslek Liselerinin Anestezi veya Anestezi Teknisyenliği Alanından Mezun Olmak ve Sağlık Meslek Liselerinin Anestezi veya Anestezi Teknisyenliği Alanından Mezun Olmak şartları ile de birer kişi alınacaktır.

Sağlık Teknikeri alımları için KPSS 70 puan talep edilirken; diğer alımlar için KPSS 60 puan talep edilmektedir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum