Kamu Üniversitesi yaş şartsız, KPSS ile 173 personel ilanı yayımlandı

Kamu Üniversitesi yaş şartsız, KPSS ile 173 personel ilanı yayımlandı

Kamu üniversitesi tarafından yapılacak olan personel alımı kapsamında 173 kişilik sözleşmeli personel alımı yapılacağı ilan edildi. Yaş şartı aranmayan başvurular için KPSS puanı ile işlemler yapılacak. İşte başvuru detayları…

Kamu personeli alımı, memur alımı, süreklim işçi alımı ve sözleşmeli personel alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Kamu üniversitesi tarafından yapılacak olan son alımlara dair güncel başvuru kılavuzu yayımlandı.

Denizli İş İlanları

Pamukkale Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilecek olan sözleşmeli personel alımı için toplamda 173 kişilik kontenjan açıldı. İlgili alımlara dair yapılan bilgilendirmelere göre istihdamların sağlık personeli alımı kapsamında yapılacağı ilan edildi.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Pamukkale Üniversitesi personel alımı kapsamında; 137 Hemşire; 9 Röntgen Teknisyeni; 1 Veteriner; 1 Sağlık Fizikçisi; 18 Sağlık Teknikeri; 2 Laborant ve 5 Diğer Sağlık Personeli alımı yapılacaktır.

Başvuru Süreci

Bugün (12 Ağustos 2020) itibari ile Resmi Gazeteden yayımlanan personel alımı süreci için başvurular başladı. 12 Ağustos 2020 mesai saati ile başlayacak olan başvurular en geç 26 Ağustos 2020 mesai bitimine kadar devam edecektir.

Başvurular üniversite resmi internet sitesi üzerinden, online olarak yapılacaktır.

Başvuru Şartları

Adayların tamamı yaş şartı aranmaksızın; KPSS puanları ile istihdam edilecektir. Sıralama usulü ile yapılacak olan alımlar hakkında talep edilen özel başvuru şartlarına göre eğitim kriterlerinin sağlanması zorunludur.

127 Hemşire alımı için Sağlık Yüksekokullarının ve/veya Sağlık Bilimleri Fakültelerinin ve/veya Hemşirelik Fakültelerinin Hemşirelik Bölümü lisans mezunu olmak şartı aranırken; 10 Hemşire alımı için ise Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik Bölümünden mezun olmak şartı arandığı açıklanmaktadır.

Röntgen Teknisyeni alımı için Radyoloji veya Tıbbi Görüntüleme Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak şartları aranırken; Veteriner; Sağlık Fizikçisi alımlarında ise adayların kendi alanlarından lisans mezunu olması gerekmektedir.

Laborant alımları için alanında önlisans mezunu olan adayların başvuruları geçerli olacaktır. Diğer Sağlık personeli alımları için ise; 2 Perfüzvon lisans programı mezunu ve ayrıca 3 Fizik Tedavi, Fizyoterapi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon önlisans mezunu adayların başvuruları kabul edilecektir.

Pamukkale Üniversitesi personel alımı başvuru kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.