1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Kamu ve KİT Kurumları Personel Alımı Yaş Şartı Düzenlemesi Yapıldı
Kamu ve KİT Kurumları Personel Alımı Yaş Şartı Düzenlemesi Yapıldı

Kamu ve KİT Kurumları Personel Alımı Yaş Şartı Düzenlemesi Yapıldı

Kamu kurumları ve Kamu İktisadi İşletmeleri yaş şartı düzenlemesi yaptı. Düzenlemeden etkilenecek kurumlar BOTAŞ, ETİ Maden, TEİAŞ, Türkiye Kömür İşletmeleri, Türkiye Taş Kömürü Kurumu olarak ilan edilmiştir.

A+A-

Kamu Kurum ve Kamu İktisadi İşletmeleri yaş şartı düzenlemesi yaptı. Resmi gazetede yayımlanan yönetmeliğe göre kamu’ya personel alımı yapılırken 30 yaş 35 yaş olarak değiştirilmiştir. BOTAŞ, ETİ Maden, TEİAŞ, Türkiye Kömür İşletmeleri, Türkiye TaşKömürü Kurumu Teftiş Kurulu yönetmeliklerinde yapılan yaş düzenlemesiyle müfettiş yardımcılığına girişte aranan 30 yaş şartı 35'e yükseltildi.

3 Haziran 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan düzenlemeyle 9 Kamu kurumunun Teftiş Kurulu Yönetmeliğinde değişiklik yapılmıştır.

Yapılan düzenlemelerde, BOTAŞ, ETİ Maden, TEİAŞ, Türkiye Kömür İşletmeleri, Türkiye Taş Kömürü Kurumlarında müfettiş yardımcılığına girişte aranan "sınavın açıldığı yılın Ocak ayı başında 30 yaşını doldurmamış bulunmak" şartı 35 yaş olarak değiştirilmiştir.

Ayrıca yapılan bir başka değişiklikte, BOTAŞ, EÜAŞ, ETİ Maden, MTA, TEDAŞ, TEİAŞ, TKİ, TPAO, TTK kurumlarında, Teftiş Kurulu Başkanlığına, kamuda müfettiş yardımcılığı dahil en az 5 yıl hizmeti olan müfettişler arasından atama yapılabilecektir. Daha önce genel olarak sadece ilgili kurumlar içinden atama yapma imkanı bulunuyordu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum