1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Kamuda Çalışan İşçiler Memurluk Statüsüne Geçmek İstiyorlar
Kamuda Çalışan İşçiler Memurluk Statüsüne Geçmek İstiyorlar

Kamuda Çalışan İşçiler Memurluk Statüsüne Geçmek İstiyorlar

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta olan daimi kadrodaki işçiler memurluk statüsüne geçmek istiyorlar.

A+A-

Kamu, kurum ve kuruluşlarında, belediyeler ve kamu iktisadi teşebbüsünde (KİT) 4857 sayılı iş kanunu kapsamında çalışan en az önlisans mezunu işçiler statü değişikliği istiyorlar.

Memur alımlarında olduğu gibi kamuda işe başlamadan önce KPSS şartı, mülakat değerlendirmesi ve iş beceri değerlendirmesinden geçtiklerini ifade eden işçiler; tayin, terfi, görevde yükselme gibi konularda 4857 sayılı yasa kapsamında çalıştırıldıkları için mahrum bırakıldıklarını dile getiriyorlar.

Bu mahrumiyetten dolayı da kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta olan işçiler, statü değişikliği yaparak kadrolarının memurluk kadrosuna dönüştürülmesini talep ediyorlar.

Taleplerinin kadro durumu olmadığını ifade eden işçiler sadece statü değişikliği istediklerini de belirtiyorlar. Bu değişikliğin sadece memur işi yapan işçilere değil kendi alanları dışında görevlendirilen üniversite mezunu işçileri kapsaması da talepler arasında yer almaktadır.

Özetle; kamuda çalışan işçiler, amirlerinin istekleri doğrultusunda kendi alanı dışında görevlendirilen işçileri de kapsayacak şekilde memurluk statüsü talep etmektedirler. Mağduriyetlerinin giderilmesi için bu konu hakkında bir çalışma yapılmasını talep ediyorlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum